18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Beklagelse omkring mine beskyldninger mod Nordsjælland (Ishockey)

Hej alle..

Jeg vil lige bringe en lille beklagelse her i forum... Jeg anklagede Nordsjælland for at "spille" syge uden at dokumentere det med det samme.
Jeg havde desværre ikke tiden på det tidspunkt til at skrive, men lige nu har jeg noget bedre tid. Kunne desværre ikke finde tråden, så derfor starter jeg en ny..

Ja, jeg er AaB-fan, hvilket jeg aldrig har lagt skjul på. Men nok om det.
Efter den 2. kamp i serien prøver Nordsjælland at flytte den 3. kamp, da man var ramt af influenza i truppen - hvilket på det tidspunkt lød meget realistisk, da influenza jo er meget normalt om vinteren. Så man kom med et juniorhold, da man manglede hele 16-18 normale startere, som jeg og mange AaB´ere fik respekt for, da man stillede op til kampen... Så AaB kom foran med 3-0 i kampe, og kunne afgøre det i 4. kamp.
Under den 3. kamp gik der rygter i Aalborg Skøjtehal om, at spillerne ikke havde fået løn og derfor ikke ville spille kamp.

4. kamp (3 dage senere) gav bare mere brænde på det bål. Nu var alle deres spillere lige pludselig klar til kampen og virkede ganske upåvirket af sygdom. De kunne holde tempo i alle 60 min. på trods af, at man ikke havde trænet mere end én gang, og man havde lagt i sengen ca. 5-6 dage.

Fik at vide af flere fans fra Nordsjælland, at problemet var det samme, som rygtet gik på i Aalborg - altså ingen løn. Og at der var økonomisk krise i klubben.
Dette beviser selvfølgelig ikke, at rygtet taler sandt. Men prøv at kigge på facts.

16-18 spillere ligger sig syge stort set på samme tid.
16-18 spillere bliver raske stort set samme tid.
Det er noget af en mirakelmand, at Nordsjælland har som læge, og det er nogle piller, som nok skal komme på markedet, så de kan kurere influenza så hurtigt.

Jeg vil beklage, at mine indlæg er skrevet som "officiel" BetXpert mand, da jeg er moderator herinde. Mine indlæg omkring dette er min personlige mening, og har ikke noget at gøre med BetXpert.
Dette håber jeg, at alle har kunnet set, og hvis der ikke er, så beklager jeg mange gange.

Hvis der er nogle spørgsmål, så besvarer jeg gerne herinde eller på mail: mike@betxpert.com

/Mike Larsen
AaB-fan

6 Kommentar

Tilføj kommentar