18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Conference League Kampprogram Og Resultater

Opdateret
N Nicolai J.
Tekstforfatter og indholdsredaktør hos BetXpert med en forkærlighed for den engelske Premier League. Har spillet fodbold, håndbold, tennis og bordtennis og arbejdet indenfor spilbranchen siden 2017.
Vis mere
Vis mindre
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+

BetXperts Conference League kampprogram giver dig dermed det fulde overblik over kampe og resultater i den nye europæiske klubturnering. Du kan finde alle resultater fra Conference League og  alle fremtidige kampe. 

Spil på Conference League hos Expekt

Du finder herunder den bedste oversigt over alle kampe i Conference League 2021/2022. Hvis du klikker på en kamp, vil du komme direkte hen i vores Matchcenter, og her vil du kunne finde nyheder, odds og statistik om holdene.

Europa Conference League Kvalifikation kampe

Dato/tid Resultater TV / By
31/08 18:00 HJK

2-0

FCV Farul Constanta

Helsinki

31/08 18:00 Bodø/Glimt

3-2

EFS

Sepsi OSK

Bodoe

31/08 18:45 Breidablik

1-0

FK Struga

Kopavogur

31/08 19:00 APOEL Nicosia

1-2

Gent

Nicosia

31/08 19:00 Brann

3-3

(5-6)

AZ Alkmaar

Bergen

31/08 19:00 FC Twente

0-1

Fenerbahce

Enschede

31/08 19:00 Viktoria Plzen

3-0

Tobol Kostanay

Plzen

31/08 19:30 PAOK Thessaloniki FC

4-0

Hearts

Thessaloniki

31/08 20:00 NK Celje

1-1

Maccabi Tel Aviv

Celje

31/08 20:00 Fiorentina

2-0

Rapid Wien

Florence

31/08 20:00 SC Dnipro-1

1-2

EFS

Spartak Trnava

Kosice

31/08 20:00 Besiktas

1-0

Dynamo Kyiv

Istanbul

31/08 20:00 Ferencvaros

3-0

Zalgiris Wilna

Budapest

31/08 20:00 Adana Demirspor

1-0

(4-5)

Genk

Adana

31/08 20:00 Partizani

1-1

FC Astana

Elbasan

31/08 20:00 BATE Borisov

1-0

Ballkani

Mezokovesd

31/08 20:15 Rijeka

1-1

EFS

Lille

Rijeka

31/08 20:30 Eintracht Frankfurt

2-0

Levski Sofia

Frankfurt

31/08 20:30 Club Brugge

2-2

Osasuna

Bruges

31/08 21:00 Partizan Beograd

0-1

FC Nordsjaelland

Belgrade

31/08 21:00 Aston Villa

3-0

Hibernian

Birmingham

31/08 21:00 Legia Warszawa

1-1

(6-5)

FC Midtjylland

Warsaw

Europa Conference League Grp. A kampe

Dato/tid Resultater TV / By
20/09 16:30 Lille

2-0

Olimpija Ljubljana

Villeneuve d'Ascq

21/09 21:00 Slovan Bratislava

2-1

KI Klaksvik

Bratislava

05/10 18:45 Olimpija Ljubljana

0-1

Slovan Bratislava

Ljubljana

05/10 18:45 KI Klaksvik

0-0

Lille

Torshavn

26/10 18:45 Lille

2-1

Slovan Bratislava

Villeneuve d'Ascq

26/10 18:45 KI Klaksvik

3-0

Olimpija Ljubljana

Torshavn

09/11 21:00 Olimpija Ljubljana

2-0

KI Klaksvik

Ljubljana

09/11 21:00 Slovan Bratislava

1-1

Lille

Bratislava

30/11 18:45 KI Klaksvik

1-2

Slovan Bratislava

Torshavn

30/11 18:45 Olimpija Ljubljana

0-2

Lille

Ljubljana

14/12 21:00 Slovan Bratislava

1-2

Olimpija Ljubljana

Bratislava

14/12 21:00 Lille

3-0

KI Klaksvik

Villeneuve d'Ascq

Europa Conference League Grp. B kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 21:00 Zorya

1-1

Gent

Lublin

21/09 21:00 Maccabi Tel Aviv

3-2

Breidablik

Tel Aviv

05/10 18:45 Gent

2-0

Maccabi Tel Aviv

Ghent

05/10 18:45 Breidablik

0-1

Zorya

Reykjavik

26/10 18:45 Gent

5-0

Breidablik

Ghent

09/11 21:00 Breidablik

2-3

Gent

Reykjavik

09/11 21:00 Zorya

1-3

Maccabi Tel Aviv

Lublin

25/11 16:30 Maccabi Tel Aviv

3-2

Zorya

Backa Topola

30/11 14:00 Breidablik

1-2

Maccabi Tel Aviv

Reykjavik

30/11 18:45 Gent

4-1

Zorya

Ghent

14/12 21:00 Maccabi Tel Aviv

3-1

Gent

Backa Topola

14/12 21:00 Zorya

4-0

Breidablik

Lublin

Europa Conference League Grp. C kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 21:00 Dinamo Zagreb

5-1

FC Astana

Zagreb

21/09 21:00 Viktoria Plzen

1-0

Ballkani

Plzen

05/10 16:30 FC Astana

1-2

Viktoria Plzen

Astana

05/10 18:45 Ballkani

2-0

Dinamo Zagreb

Pristina

26/10 18:45 Ballkani

1-2

FC Astana

Pristina

26/10 21:00 Dinamo Zagreb

0-1

Viktoria Plzen

Zagreb

09/11 16:30 FC Astana

0-0

Ballkani

Astana

09/11 18:45 Viktoria Plzen

1-0

Dinamo Zagreb

Plzen

30/11 16:30 FC Astana

0-2

Dinamo Zagreb

Astana

30/11 18:45 Ballkani

0-1

Viktoria Plzen

Tirana

14/12 21:00 Viktoria Plzen

3-0

FC Astana

Plzen

14/12 21:00 Dinamo Zagreb

3-0

Ballkani

Zagreb

Europa Conference League Grp. D kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 21:00 Lugano

0-0

Bodø/Glimt

Zurich

21/09 21:00 Club Brugge

1-1

Besiktas

Bruges

05/10 18:45 Besiktas

2-3

Lugano

Istanbul

05/10 18:45 Bodø/Glimt

0-1

Club Brugge

Bodoe

26/10 18:45 Lugano

1-3

Club Brugge

Zurich

26/10 21:00 Bodø/Glimt

3-1

Besiktas

Bodoe

09/11 18:45 Besiktas

1-2

Bodø/Glimt

Istanbul

09/11 21:00 Club Brugge

2-0

Lugano

Bruges

30/11 18:45 Bodø/Glimt

5-2

Lugano

Bodoe

30/11 18:45 Besiktas

0-5

Club Brugge

Istanbul

14/12 21:00 Lugano

0-2

Besiktas

Zurich

14/12 21:00 Club Brugge

3-1

Bodø/Glimt

Bruges

Europa Conference League Grp. E kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 18:45 Zrinjski Mostar

4-3

AZ Alkmaar

Mostar

21/09 18:45 Legia Warszawa

3-2

Aston Villa

Warsaw

05/10 21:00 Aston Villa

1-0

Zrinjski Mostar

Birmingham

05/10 21:00 AZ Alkmaar

1-0

Legia Warszawa

Alkmaar

26/10 18:45 AZ Alkmaar

1-4

Aston Villa

Alkmaar

26/10 21:00 Zrinjski Mostar

1-2

Legia Warszawa

Mostar

09/11 18:45 Legia Warszawa

2-0

Zrinjski Mostar

Warsaw

09/11 21:00 Aston Villa

2-1

AZ Alkmaar

Birmingham

30/11 18:45 AZ Alkmaar

1-0

Zrinjski Mostar

Alkmaar

30/11 21:00 Aston Villa

2-1

Legia Warszawa

Birmingham

14/12 18:45 Zrinjski Mostar

1-1

Aston Villa

Mostar

14/12 18:45 Legia Warszawa

2-0

AZ Alkmaar

Warsaw

Europa Conference League Grp. G kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 18:45 HJK

2-3

PAOK Thessaloniki FC

Helsinki

21/09 18:45 Eintracht Frankfurt

2-1

Aberdeen

Frankfurt

05/10 21:00 Aberdeen

1-1

HJK

Aberdeen

05/10 21:00 PAOK Thessaloniki FC

2-1

Eintracht Frankfurt

Thessaloniki

26/10 21:00 Eintracht Frankfurt

6-0

HJK

Frankfurt

26/10 21:00 Aberdeen

2-3

PAOK Thessaloniki FC

Aberdeen

09/11 18:45 PAOK Thessaloniki FC

2-2

Aberdeen

Thessaloniki

09/11 18:45 HJK

0-1

Eintracht Frankfurt

Helsinki

30/11 18:45 HJK

2-2

Aberdeen

Helsinki

30/11 21:00 Eintracht Frankfurt

1-2

PAOK Thessaloniki FC

Frankfurt

14/12 18:45 Aberdeen

2-0

Eintracht Frankfurt

Aberdeen

14/12 18:45 PAOK Thessaloniki FC

4-2

HJK

Thessaloniki

Europa Conference League Grp. H kampe

Europa Conference League Grp. F kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/09 18:45 Genk

2-2

Fiorentina

Genk

21/09 18:45 Ferencvaros

3-1

Cukaricki

Budapest

05/10 21:00 Cukaricki

0-2

Genk

Leskovac

05/10 21:00 Fiorentina

2-2

Ferencvaros

Florence

26/10 21:00 Fiorentina

6-0

Cukaricki

Florence

26/10 21:00 Genk

0-0

Ferencvaros

Genk

09/11 18:45 Ferencvaros

1-1

Genk

Budapest

09/11 18:45 Cukaricki

0-1

Fiorentina

Leskovac

30/11 21:00 Cukaricki

1-2

Ferencvaros

Leskovac

30/11 21:00 Fiorentina

2-1

Genk

Florence

14/12 18:45 Ferencvaros

1-1

Fiorentina

Budapest

14/12 18:45 Genk

2-0

Cukaricki

Genk

Europa Conference League Slutspil kampe

Dato/tid Resultater TV / By
15/02 18:45 Molde

3-2

Legia Warszawa

Reknes

15/02 18:45 Olympiakos

1-0

Ferencvaros

Piraeus

15/02 18:45 Union St.Gilloise

2-2

Eintracht Frankfurt

Anderlecht

15/02 18:45 Sturm Graz

4-1

Slovan Bratislava

Graz

15/02 21:00 Maccabi Haifa

1-0

Gent

Budapest

15/02 21:00 Ajax

2-2

Bodø/Glimt

Amsterdam

15/02 21:00 Real Betis

0-1

Dinamo Zagreb

Seville

15/02 21:00 Servette

0-0

Ludogorets Razgrad

Geneve

21/02 18:00 Gent

1-1

Maccabi Haifa

Ghent

22/02 18:45 Bodø/Glimt

1-2

EFS

Ajax

Bodoe

22/02 18:45 Dinamo Zagreb

1-1

Real Betis

Zagreb

22/02 18:45 Ludogorets Razgrad

0-1

Servette

Razgrad

22/02 21:00 Slovan Bratislava

0-1

Sturm Graz

Bratislava

22/02 21:00 Legia Warszawa

0-3

Molde

Warsaw

22/02 21:00 Ferencvaros

0-1

Olympiakos

Budapest

22/02 21:00 Eintracht Frankfurt

1-2

Union St.Gilloise

Frankfurt

07/03 18:45 Olympiakos

1-4

Maccabi Tel Aviv

Piraeus

07/03 18:45 Sturm Graz

0-3

Lille

Graz

07/03 18:45 Ajax

0-0

Aston Villa

Amsterdam

07/03 18:45 Molde

2-1

Club Brugge

Reknes

07/03 21:00 Union St.Gilloise

0-3

Fenerbahce

Anderlecht

07/03 21:00 Maccabi Haifa

3-4

Fiorentina

Budapest

07/03 21:00 Dinamo Zagreb

2-0

PAOK Thessaloniki FC

Zagreb

07/03 21:00 Servette

0-0

Viktoria Plzen

Geneve

14/03 18:45 Fiorentina

1-1

Maccabi Haifa

Florence

14/03 18:45 PAOK Thessaloniki FC

5-1

Dinamo Zagreb

Thessaloniki

14/03 18:45 Viktoria Plzen

0-0

(3-1)

Servette

Plzen

14/03 18:45 Fenerbahce

0-1

Union St.Gilloise

Istanbul

14/03 21:00 Aston Villa

4-0

Ajax

Birmingham

14/03 21:00 Club Brugge

3-0

Molde

Bruges

14/03 21:00 Maccabi Tel Aviv

1-6

EFS

Olympiakos

Backa Topola

14/03 21:00 Lille

1-1

Sturm Graz

Villeneuve d'Ascq

11/04 18:45 Viktoria Plzen

0-0

Fiorentina

Plzen

11/04 18:45 Olympiakos

3-2

Fenerbahce

Piraeus

11/04 21:00 Aston Villa

2-1

Lille

Birmingham

11/04 21:00 Club Brugge

1-0

PAOK Thessaloniki FC

Bruges

18/04 18:45 Lille

2-1

(3-4)

Aston Villa

Villeneuve d'Ascq

18/04 18:45 Fiorentina

2-0

EFS

Viktoria Plzen

Florence

18/04 21:00 PAOK Thessaloniki FC

0-2

Club Brugge

Thessaloniki

18/04 21:00 Fenerbahce

1-0

(2-3)

Olympiakos

Istanbul

02/05 21:00 Aston Villa

2-4

Olympiakos

Birmingham

02/05 21:00 Fiorentina

3-2

Club Brugge

Florence

08/05 18:45 Club Brugge

1-1

Fiorentina

Bruges

09/05 21:00 Olympiakos

2-0

Aston Villa

Piraeus

29/05 21:00 Olympiakos

1-0

EFS

Fiorentina

Athens

Conference League 2021/22 kampprogram

BetXpert har lavet det bedst mulige Conference League kampprogram. Det vil sige, at du her får det overblik over samtlige kampe i Conference League 2021/2022. Du kan også se resultater af tidligere kampe i turneringen. 

Hvis du holder øje med BetXperts Conference League kampprogram, vil du altså ikke misse nogle resultater eller fremtidige kampe.

Den første udgave af Conference League startede den 14. september, og der er finale på Arena Kombëtare i Tirana den 25. maj 2022. 

Se fodboldkampe i dag her.

De store Conference League kampe

Conference League er på papiret den dårligste af de tre europæiske klubturneringer fra UEFA, men der er stadig storklubber at finde i årets Conference League, hvor hold som AS Roma, Tottenham og Feyenoord er med. I Tottenhams gruppe er der gode hold som Rennes og Vitesse med, så Spurs skal stadig være på dupperne for at gå videre fra deres gruppe, omend de er store favoritter til at avancere fra gruppespillet.

Turneringen har også to danske klubhold med. FCK og Randers er nemlig med i årets gruppespil i UEFA Conference League. 

De store Conference League kampe kommer for alvor, når turneringen går ind i sin afgørende fase i foråret, hvor knockoutrunden starter. 

Conference League 2021/2022 - resultater

Du finder som nævnt ovenfor ikke blot fremtidige kampe i vores Conference League kampprogram. Du har også muligheden for at se Conference League resultater. Hvis du eksempelvis missede sidste rundes kampe fra turneringen , kan du altid tjekke Conference League resultater her. 

Det er dermed nemt for dig at få et overblik over både Conference League kampprogrammet og Conference League resultater. 

Feedback