Tip til midtugens landskampe
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Så er der igen landskampe på programmet. Efter lørdagens kraftanstrengelse i Stockholm får Danmark lov til at stå over, men diverse andre lande skal i VM-kvalifikationsilden denne onsdag (eller natten til torsdag).
Det gælder bl.a. vores broderland Norge der skal til Holland og forsøge at holde liv i håbet om at nå til slutrunden i Sydafrika i 2010.
Der spilles også i America, både Syd og Central/Nord. Således skal Argentina der i weekenden knebent slog Columbia på hjemmebane, på en svær opgave i de høje luftlag i Ecuador.
I CONCACAF-kvalifikationen tager Honduras imod den lille nabo El Salvador i en kamp hvor hjemmebanefordelen bør blive udslagsgivende.
Se tippene til midtugens landskampe:
Torben N. Sørensen
Frank Pilantra
Tilføj kommentar