18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

UFC kampprogram, kalender

Opdateret
Frank PilantraEkspert Frank Pilantra
Oddsnørd og tidligere arbejdet i spillebranchen. Følger industrinyheder og udviklingen på det danske spillemarked tæt.
Vis mere
Vis mindre

Bantamweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 18:30 Javid Basharat0-0Victor Henry

Abu Dhabi

21/10 20:00 Said Nurmagomedov0-0Muin Gafurov

Abu Dhabi

05/11 00:00 Daniel Santos-Daniel Marcos

Sao Paolo

05/11 00:00 Victor Hugo-Daniel Marcos

Sao Paolo

18/11 22:00 Chad Anheliger0-0Jose Johnson

Las Vegas

19/11 00:00 Payton Talbott0-0Nick Aguirre

Las Vegas

03/12 02:30 Rob Font0-0Deiveson Figueiredo

Minneapolis

10/12 05:00 Tim Elliott0-0Sumudaerji Sumudaerji

Shanghai

10/12 06:00 Yadong Song0-0Chris Gutierrez

Shanghai

17/12 02:30 Cody Garbrandt0-0Brian Kelleher

Las Vegas

Featherweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 17:00 Nathaniel Wood0-0Muhammadjon Naimov

Abu Dhabi

05/11 00:00 David Onama-Lucas Alexander

Sao Paolo

12/11 04:00 Diego Lopes0-0Pat Sabatini

New York

18/11 22:30 Jonathan Pearce0-0Joanderson Brito

Las Vegas

03/12 00:00 Steve Garcia-Melquizael Costa

Minneapolis

17/12 00:00 Josh Emmett-Giga Chikadze

Las Vegas

17/12 01:00 Andre Fili0-0Lucas Almeida

Las Vegas

17/12 04:00 Josh Emmett0-0Bryce Mitchell

Las Vegas

Flyweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 19:30 Tim Elliott0-0Muhammad Mokaev

Abu Dhabi

12/11 00:00 Matt Schnell-Stephen Erceg

New York

12/11 00:30 Joshua Van0-0Kevin Borjas

New York

12/11 03:30 Stephen Erceg0-0Alessandro Costa

New York

10/12 00:00 Sumudaerji Sumudaerji-Allan Nascimento

Shanghai

10/12 02:00 Tatsuro Taira0-0Carlos Hernandez

Shanghai

10/12 03:00 Hyun-Sung Park0-0Shannon Ross

Shanghai

17/12 01:30 Tagir Ulanbekov0-0Cody Durden

Las Vegas

17/12 05:30 Alexandre Pantoja0-0Brandon Royval

Las Vegas

Heavyweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/11 00:00 Curtis Blaydes-Jailton Almeida

Sao Paolo

05/11 03:00 Rodrigo Nascimento0-0Dontale Mayes

Sao Paolo

05/11 04:00 Jailton Almeida0-0Derrick Lewis

Sao Paolo

12/11 00:00 Jon Jones-Stipe Miocic

New York

12/11 05:30 Sergey Pavlovich0-0Tom Aspinall

New York

18/11 21:20 Michael Parkin0-0Caio Machado

Las Vegas

17/12 00:30 Martin Buday0-0Shamil Gaziev

Las Vegas

Light Heavyweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 21:00 Magomed Ankalaev0-0Johnny Walker

Abu Dhabi

05/11 00:30 Vitor Petrino0-0Modestas Bukauskas

Sao Paolo

12/11 06:00 Jiri Prochazka0-0Alex Pereira

New York

02/12 23:00 Rodolfo Bellato0-0Ihor Potieria

Minneapolis

03/12 00:00 Khalil Rountree-Azamat Murzakanov

Minneapolis

10/12 00:00 Mingyang Zhang-Brendson Ribeiro

Shanghai

10/12 05:30 Anthony Smith0-0Khalil Rountree

Shanghai

17/12 03:30 Alonzo Menifield0-0Dustin Jacoby

Las Vegas

Lightweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 19:00 Mohammad Yahya0-0Trevor Peek

Abu Dhabi

21/10 20:00 Islam Makhachev-Charles Oliveira

Abu Dhabi

21/10 22:00 Islam Makhachev0-0Alex Volkanovski

Abu Dhabi

04/11 23:00 Kaue Fernandes0-0Marc Diakiese

Sao Paolo

05/11 00:00 Ismael Bonfim-Vinc Pichel

Sao Paolo

05/11 00:00 Elves Brenner-Esteban Ribovics

Sao Paolo

12/11 00:00 Mateusz Rebecki-Nurullo Aliev

New York

12/11 01:30 Jared Gordon0-0Mark Madsen

New York

12/11 02:00 Nazim Sadykhov0-0Viacheslav Borshchev

New York

12/11 04:30 Matt Frevola0-0Benoit St.Denis

New York

18/11 20:00 Jesse Butler-Jeka Asparido Saragih

Las Vegas

18/11 20:00 Ottman Azaitar-Darrius Flowers

Las Vegas

18/11 20:20 Trey Ogden0-0Nikolas Motta

Las Vegas

19/11 00:30 Chase Hooper0-0Jordan Leavitt

Las Vegas

02/12 23:30 Drakkar Klose0-0Joe Solecki

Minneapolis

03/12 00:00 Daniel Hooker-Bobby Green

Minneapolis

03/12 01:30 Clay Guida0-0Joaquim Silva

Minneapolis

03/12 03:00 Jalin Turner0-0Bobby Green

Minneapolis

03/12 03:30 Beneil Dariush0-0Arman Tsarukyan

Minneapolis

10/12 02:40 Steve Garcia0-0Melquizael Costa

Shanghai

10/12 04:30 Nasrat Haqparast0-0Jamie Mullarkey

Shanghai

17/12 04:30 Tony Ferguson0-0Paddy Pimblett

Las Vegas

Middleweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 16:00 Sharabutdin Magomedov0-0Bruno Silva

Abu Dhabi

21/10 18:00 Abu Azaitar0-0Sedriques Dumas

Abu Dhabi

21/10 20:00 Nassourdine Imavov-Ikram Aliskerov

Abu Dhabi

21/10 20:00 Paulo Henrique Costa-Khamzat Chimaev

Abu Dhabi

21/10 20:30 Ikram Aliskerov0-0Warlley Alves

Abu Dhabi

21/10 21:30 Kamaru Usman0-0Khamzat Chimaev

Abu Dhabi

05/11 00:00 Caio Borralho-Nursulton Ruziboev

Sao Paolo

05/11 02:00 Rodolfo Viera-Armen Petrosyan

Sao Paolo

05/11 02:30 Caio Borralho0-0Abusupiyan Magomedov

Sao Paolo

12/11 00:00 Derek Brunson-Roman Dolidze

New York

18/11 20:00 Cesar Almeida-Christian Leroy Duncan

Las Vegas

18/11 21:40 Christian Leroy Duncan0-0Denis Tiuliulin

Las Vegas

19/11 01:30 Brendan Allen0-0Paul Craig

Las Vegas

03/12 00:00 Zachary Reese0-0Cody Brundage

Minneapolis

03/12 00:00 Jared Cannonier-Roman Dolidze

Minneapolis

03/12 01:00 Punahele Soriano0-0Dustin Stoltzfus

Minneapolis

10/12 04:00 Jun-Yong Park0-0Andre Muniz

Shanghai

Welterweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
05/11 01:00 Rinat Fakhretdinov0-0Elizeu Zaleski

Sao Paolo

05/11 03:30 Gabriel Bonfim0-0Nicolas Dalby

Sao Paolo

18/11 20:00 Jonny Parsons-Uros Medic

Las Vegas

18/11 23:00 Uros Medic0-0Myktybek Orolbai

Las Vegas

19/11 01:00 Michael Morales0-0Jake Matthews

Las Vegas

02/12 22:30 Wellington Turman0-0Jared Gooden

Minneapolis

03/12 02:00 Sean Brady0-0Kelvin Gastelum

Minneapolis

10/12 03:30 Kenan Song0-0Kevin Jousset

Shanghai

17/12 00:00 Vicente Luque-Ian Garry

Las Vegas

17/12 00:00 Randy Brown-Muslim Salikhov

Las Vegas

17/12 05:00 Shavkat Rakhmonov0-0Stephen Thompson

Las Vegas

17/12 06:00 Leon Edwards0-0Colby Covington

Las Vegas

Catchweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
21/10 17:30 Mike Breeden0-0Anshul Jubli

Abu Dhabi

05/11 01:30 Elves Brenner0-0Kaynan Kruschewsky

Sao Paolo

12/11 00:00 Dennis Buzukja0-0Jamall Emmers

New York

12/11 01:00 John Castaneda0-0Kyung-Ho Kang

New York

12/11 02:30 Mateusz Rebecki0-0Roosevelt Roberts

New York

18/11 20:00 Charles Johnson0-0Rafael Ramos Estevam

Las Vegas

18/11 21:00 Jeka Asparido Saragih0-0Lucas Alexander

Las Vegas

10/12 00:00 Daniel Marcos-Carlos Vera

Shanghai

Bantamweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
13/01 23:30 Farid Basharat0-0Taylor Lapilus

Las Vegas

14/01 00:00 Marcus McGhee0-0Gaston Bolanos

Las Vegas

14/01 02:00 Ricky Simon0-0Mario Bautista

Las Vegas

21/01 02:30 Serhiy Sidey0-0Ramon Taveras

Toronto

21/01 03:30 Brad Katona0-0Garrett Armfield

Toronto

10/02 22:00 Daniel Marcos0-0Qileng Aori

Las Vegas

18/02 00:00 Rinya Nakamura-Brady Hiestand

Anaheim

18/02 02:30 Rinya Nakamura0-0Carlos Vera

Anaheim

18/02 04:30 Merab Dvalishvili0-0Henry Cejudo

Anaheim

25/02 03:30 Cristian Quinonez0-0Raoni Barcelos

Mexico City

25/02 05:00 Raul Rosas Jr-Ricky Turcios

Mexico City

02/03 20:00 Vinicius Oliveira-Yanis Ghemmouri

Las Vegas

02/03 20:40 Aiemann Zahabi0-0Javid Basharat

Las Vegas

02/03 21:00 Vinicius Oliveira0-0Bernardo Sopai

Las Vegas

02/03 22:30 Umar Nurmagomedov0-0Bekzat Almakhan

Las Vegas

10/03 02:00 Pedro Munhoz0-0Kyler Phillips
10/03 04:00 Petr Yan0-0Yadong Song
10/03 06:00 Sean O'Malley0-0Marlon Vera
16/03 21:00 Charalampos Grigoriou0-0Chad Anheliger

Las Vegas

17/03 00:00 Toshiomi Kazama-Charalampos Grigoriou

Las Vegas

24/03 00:00 Davey Grant-Cody Gibson

Las Vegas

24/03 01:30 Miles Johns0-0Cody Gibson

Las Vegas

24/03 04:00 Payton Talbott0-0Cameron Saaiman

Las Vegas

31/03 00:00 Angel Pacheco0-0Caolan Loughran

Atlantic City

06/04 21:40 Daniel Argueta0-0Jean Matsumoto

Las Vegas

06/04 22:00 Pedro Falcao0-0Victor Hugo

Las Vegas

07/04 00:00 Jose Johnson-Lucas Rocha

Las Vegas

07/04 00:00 Heili Alateng-Victor Hugo

Las Vegas

14/04 00:00 Deiveson Figueiredo0-0Cody Garbrandt

Las Vegas

28/04 00:30 Rani Yahya0-0Victor Henry

Las Vegas

05/05 05:30 Jonathan Martinez0-0Jose Aldo
18/05 22:20 Heili Alateng0-0Kleydson Rodrigues

Las Vegas

19/05 01:30 Adrian Yanez0-0Vinicius Salvador

Las Vegas

02/06 00:00 Sumudaerji Sumudaerji-Joshua Van

Newark

08/06 23:20 Cody Stamann0-0Taylor Lapilus

Louisville

09/06 00:00 John Castaneda0-0Daniel Marcos

Louisville

09/06 00:20 Brad Katona0-0Jesse Butler

Louisville

09/06 03:30 Raul Rosas Jr0-0Ricky Turcios

Louisville

16/06 05:00 Brady Hiestand0-0Garrett Armfield

Las Vegas

16/06 06:00 Douglas Silva de Andrade0-0Miles Johns

Las Vegas

22/06 18:00 Xiao Long0-0Chang-Ho Lee
22/06 19:00 Kyung-Ho Kang0-0Muin Gafurov
22/06 20:00 Montel Jackson-Farid Basharat
22/06 20:00 Said Nurmagomedov-Montel Jackson
30/06 00:00 Ricky Simon-Vinicius Oliveira

Las Vegas

30/06 02:00 Payton Talbott-Yanis Ghemmouri

Las Vegas

21/07 00:00 Brian Kelleher-Cody Gibson

Las Vegas

28/07 00:00 Caolan Loughran-Ramon Taveras
03/08 20:00 Cory Sandhagen-Umar Nurmagomedov

Abu Dhabi

03/08 20:00 Chris Gutierrez-Javid Basharat
03/08 20:00 Marlon Vera-Deiveson Figueiredo

Abu Dhabi

Featherweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
13/01 23:00 Westin Wilson0-0Jean Silva

Las Vegas

14/01 00:00 Gabriel Santos-Westin Wilson

Las Vegas

21/01 03:00 Charles Jourdain0-0Sean Woodson

Toronto

21/01 04:00 Arnold Allen0-0Movsar Evloev

Toronto

03/02 23:30 Jeong-Yeong Lee0-0Blake Bilder

Las Vegas

04/02 00:00 Melsik Baghdasaryan-William Gomis

Las Vegas

10/02 22:20 Hyder Amil0-0Fernando Garcia

Las Vegas

11/02 00:00 Yilan Sha-Hyder Amil

Las Vegas

11/02 00:00 Melsik Baghdasaryan-Hyder Amil

Las Vegas

11/02 00:00 Dan Ige-Lerone Murph

Las Vegas

11/02 03:00 Dan Ige0-0Andre Fili

Las Vegas

18/02 06:00 Alex Volkanovski0-0Ilia Topuria

Anaheim

25/02 01:00 Erik Silva0-0Muhammadjon Naimov

Mexico City

25/02 06:00 Yair Rodriguez0-0Brian Ortega

Mexico City

16/03 22:00 Joshua Culibao0-0Danny Silva

Las Vegas

17/03 01:00 Christian Rodriguez0-0Isaac Dulgarian

Las Vegas

24/03 00:00 Billy Quarantillo-Gabriel Miranda

Las Vegas

24/03 01:00 Jarno Errens0-0Steven Nguyen

Las Vegas

24/03 02:00 Ricardo Ramos0-0Julian Erosa

Las Vegas

24/03 03:00 Fernando Padilla0-0Luis Pajuelo

Las Vegas

24/03 03:30 Billy Quarantillo0-0Youssef Zalal

Las Vegas

31/03 00:00 Nate Landwehr-Pat Sabatini

Atlantic City

31/03 03:00 Dennis Buzukja0-0Connor Matthews

Atlantic City

31/03 03:30 Julio Arce0-0Herbert Burns

Atlantic City

31/03 04:30 Nate Landwehr0-0Jamall Emmers

Atlantic City

31/03 05:30 Bill Algeo0-0Kyle Nelson

Atlantic City

07/04 00:00 Seung-Woo Choi-Morgan Charriere

Las Vegas

07/04 01:00 Morgan Charriere0-0Jose Mariscal

Las Vegas

07/04 02:00 Alexander Hernandez0-0Damon Jackson

Las Vegas

14/04 02:00 Sodiq Yusuff0-0Diego Lopes

Las Vegas

14/04 03:00 Calvin Kattar0-0Aljamain Sterling

Las Vegas

28/04 01:30 Jonathan Pearce0-0David Onama

Las Vegas

05/05 00:00 Jean Silva-William Gomis
05/05 03:30 Joanderson Brito0-0Jack Shore
12/05 01:30 Alex Caceres0-0Sean Woodson
19/05 03:00 Edson Barboza0-0Lerone Murph

Las Vegas

16/06 02:00 Melquizael Costa0-0Yilan Sha

Las Vegas

16/06 02:30 Jeka Asparido Saragih0-0Westin Wilson

Las Vegas

16/06 05:30 Timothy Cuamba0-0Lucas Almeida

Las Vegas

22/06 20:00 Muhammadjon Naimov-Melsik Baghdasaryan
22/06 20:00 Muhammadjon Naimov0-0Felipe Lima
30/06 02:30 Charles Jourdain-Jean Silva

Las Vegas

30/06 03:00 Cub Swanson-Andre Fili

Las Vegas

30/06 05:30 Brian Ortega-Diego Lopes

Las Vegas

14/07 00:00 Julian Erosa-Christian Rodriguez
21/07 00:00 Hyder Amil-Jeong-Yeong Lee

Las Vegas

21/07 00:00 Dan Ige-Joanderson Brito

Las Vegas

21/07 00:00 Bill Algeo-Doo-Ho Choi

Las Vegas

21/07 00:00 Steve Garcia-Seung-Woo Choi

Las Vegas

28/07 00:00 Arnold Allen-Giga Chikadze
28/07 00:00 Nathaniel Wood-Daniel Pineda
11/08 00:00 Jarno Errens-Youssef Zalal

Las Vegas

25/08 00:00 Dennis Buzukja-Danny Silva

Las Vegas

08/09 00:00 Calvin Kattar-Kyle Nelson

Las Vegas

Flyweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
13/01 22:00 Joshua Van0-0Felipe Bunes

Las Vegas

14/01 00:00 Felipe Bunes-Denys Bondar

Las Vegas

14/01 00:00 Matheus Nicolau-Manel Kape

Las Vegas

21/01 00:30 Malcolm Gordon0-0Jimmy Flick

Toronto

04/02 00:00 Joseph Nathan Maness-Azat Maksum

Las Vegas

04/02 00:20 Azat Maksum0-0Charles Johnson

Las Vegas

25/02 00:00 Brandon Moreno-Amir Albazi

Mexico City

25/02 01:20 Victor Altamirano0-0Felipe dos Santos

Mexico City

25/02 01:40 Luis Ronaldo Rodriguez0-0Denys Bondar

Mexico City

25/02 02:30 Edgar Chairez0-0Daniel Lacerda

Mexico City

25/02 03:00 Jesus Santos Aguilar0-0Mateus Mendonca

Mexico City

25/02 06:30 Brandon Moreno0-0Brandon Royval

Mexico City

02/03 22:00 Matt Schnell0-0Stephen Erceg

Las Vegas

02/03 23:00 Alex Perez0-0Muhammad Mokaev

Las Vegas

10/03 00:20 Carlos Vergara0-0Assu Almabaev
16/03 22:30 Jafel Filho0-0Ode Osbourne

Las Vegas

24/03 00:20 Igor da Silva0-0Andre Lima

Las Vegas

07/04 00:00 Joshua Van-Lucas Rocha

Las Vegas

28/04 00:00 Matheus Nicolau-Manel Kape

Las Vegas

28/04 03:30 Matheus Nicolau0-0Alex Perez

Las Vegas

05/05 00:00 Alessandro Costa0-0Kevin Borjas
05/05 06:00 Alexandre Pantoja0-0Stephen Erceg
11/05 22:30 Charles Johnson0-0Jake Hadley
19/05 00:00 Tim Elliott-Tatsuro Taira

Las Vegas

02/06 00:00 Tatsuro Taira-Joshua Van

Newark

02/06 00:00 Andre Lima-Nyamjargal Tumendemberel

Newark

02/06 00:00 Hyun-Sung Park-Andre Lima

Newark

02/06 00:30 Mitch Raposo0-0Andre Lima

Newark

16/06 00:00 Alex Perez-Tagir Ulanbekov

Las Vegas

16/06 00:00 Tagir Ulanbekov-Joshua Van

Las Vegas

16/06 03:30 Jimmy Flick0-0Joseph Nathan Maness

Las Vegas

16/06 04:30 Assu Almabaev0-0Jose Johnson

Las Vegas

16/06 06:30 Alex Perez0-0Tatsuro Taira

Las Vegas

30/06 00:00 Cody Durden-Carlos Hernandez

Las Vegas

30/06 00:30 Rei Tsuruya-Carlos Hernandez

Las Vegas

21/07 00:00 Cody Durden-Bruno Silva

Las Vegas

28/07 00:00 Muhammad Mokaev-Manel Kape
03/08 20:00 Azat Maksum-Carlos Vergara

Abu Dhabi

11/08 00:00 Allan Nascimento-Jafel Filho

Las Vegas

Heavyweight kampe

Light Heavyweight kampe

Lightweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
13/01 22:30 Nikolas Motta0-0Tom Nolan

Las Vegas

14/01 02:30 Jim Miller0-0Gabriel Benitez

Las Vegas

03/02 22:30 Landon Quinones0-0Marquel Mederos

Las Vegas

04/02 03:00 Renato Carneiro0-0Drew Dober

Las Vegas

11/02 00:00 Bolaji Oki0-0Timothy Cuamba

Las Vegas

11/02 00:00 Damir Hadzovic-Bolaji Oki

Las Vegas

11/02 01:30 Michael Johnson0-0Darrius Flowers

Las Vegas

25/02 02:00 Claudio Puelles0-0Fares Ziam

Mexico City

25/02 04:00 Manuel Torres0-0Chris Duncan

Mexico City

25/02 05:30 Daniel Zellhuber0-0Francisco Prado

Mexico City

02/03 19:30 Abdul-Kareem Al-Selwady0-0Loik Radzhabov

Las Vegas

02/03 20:00 Joel Alvarez-Ludovit Klein

Las Vegas

02/03 20:00 Ludovit Klein0-0Austin Cunningham

Las Vegas

02/03 20:00 Mohammad Yahya-Brendon Marotte

Las Vegas

10/03 02:30 Mateusz Gamrot0-0Rafael dos Anjos
10/03 05:30 Dustin Poirier0-0Benoit St.Denis
16/03 21:20 Thiago Moises0-0Mitch Ramirez

Las Vegas

16/03 23:30 Natan Levy0-0Mike Davis

Las Vegas

17/03 00:00 Thiago Moises-Brad Riddell

Las Vegas

24/03 02:30 Kurt Holobaugh0-0Trey Ogden

Las Vegas

07/04 00:00 Trevor Peek0-0Charlie Campbell

Las Vegas

07/04 00:30 Ignacio Bahamondes0-0Christos Giagos

Las Vegas

14/04 00:30 Bobby Green0-0Jim Miller

Las Vegas

14/04 01:30 Jalin Turner0-0Renato Carneiro

Las Vegas

14/04 04:30 Charles Oliveira0-0Arman Tsarukyan

Las Vegas

14/04 05:00 Justin Gaethje0-0Max Holloway

Las Vegas

27/04 22:00 Gabriel Benitez0-0Hayisaer Maheshate

Las Vegas

27/04 22:40 James Llontop0-0Chris Padilla

Las Vegas

28/04 00:00 Hayisaer Maheshate-Anshul Jubli

Las Vegas

28/04 00:00 James Llontop-Gabriel Green

Las Vegas

28/04 00:00 Landon Vannata-James Llontop

Las Vegas

28/04 00:00 Joel Alvarez-Mateusz Rebecki

Las Vegas

28/04 00:00 Austin Hubbard0-0Michal Figlak

Las Vegas

05/05 00:30 Ismael Bonfim0-0Vinc Pichel
05/05 01:30 Mauricio Ruffy0-0Jamie Mullarkey
05/05 02:00 Joaquim Silva0-0Drakkar Klose
05/05 02:30 Elves Brenner0-0Myktybek Orolbai
12/05 00:00 Matt Frevola-Michael Johnson
12/05 00:00 Terrance McKinney0-0Esteban Ribovics
12/05 00:30 Chase Hooper0-0Viacheslav Borshchev
12/05 02:00 Carlos Diego Ferreira0-0Mateusz Rebecki
19/05 00:30 Victor Martinez0-0Tom Nolan

Las Vegas

02/06 02:30 Grant Dawson0-0Joe Solecki

Newark

02/06 06:00 Islam Makhachev0-0Dustin Poirier

Newark

09/06 01:30 Thiago Moises0-0Ludovit Klein

Louisville

22/06 20:30 Nasrat Haqparast0-0Jared Gordon
14/07 00:00 Drew Dober-Mike Davis
14/07 00:00 Nazim Sadykhov-Marquel Mederos
14/07 00:00 Chris Duncan-Nazim Sadykhov
21/07 00:00 Kurt Holobaugh-Kaynan Kruschewsky

Las Vegas

21/07 00:00 Loik Radzhabov-Trey Ogden

Las Vegas

28/07 00:00 Bobby Green-Paddy Pimblett
03/08 20:00 Jai Herbert-Rolando Bedoya

Abu Dhabi

03/08 20:00 Abdul-Kareem Al-Selwady-Guram Kutateladze

Abu Dhabi

18/08 00:00 Tom Nolan-Alex Reyes
06/11 00:00 Michael Johnson-Matt Frevola

Middleweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
14/01 01:30 Phil Hawes0-0Brunno Ferreira

Las Vegas

21/01 04:30 Chris Curtis0-0Marc-Andre Barriault

Toronto

21/01 06:00 Sean Strickland0-0Dricus Du Plessis

Toronto

04/02 01:30 Aliaskhab Khizriev0-0Makhmud Muradov

Las Vegas

04/02 03:30 Roman Dolidze0-0Nassourdine Imavov

Las Vegas

11/02 00:00 Albert Duraev-Robert Bryczek

Las Vegas

11/02 01:00 Rodolfo Viera0-0Armen Petrosyan

Las Vegas

11/02 02:00 Brad Tavares0-0Gregory Rodrigues

Las Vegas

11/02 02:30 Robert Bryczek0-0Ihor Potieria

Las Vegas

11/02 03:30 Jack Hermansson0-0Joseph Pyfer

Las Vegas

18/02 00:00 AJ Dobson-Tresean Gore

Anaheim

18/02 00:00 Anthony Hernandez-Ikram Aliskerov

Anaheim

18/02 04:00 Anthony Hernandez0-0Roman Kopylov

Anaheim

18/02 05:30 Robert Whittaker0-0Paulo Henrique Costa

Anaheim

02/03 20:20 Christian Leroy Duncan0-0Claudio Ribeiro

Las Vegas

02/03 21:30 Eryk Anders0-0Jamie Pickett

Las Vegas

10/03 01:00 Michel Pereira0-0Michal Oleksiejczuk
17/03 00:00 Gerald Meerschaert0-0Bryan Barberena

Las Vegas

24/03 00:00 Edmen Shahbazyan-Dusko Todorovic

Las Vegas

24/03 04:30 Edmen Shahbazyan0-0AJ Dobson

Las Vegas

31/03 00:30 Andre Petroski0-0Jacob Malkoun

Atlantic City

31/03 06:00 Nursulton Ruziboev0-0Sedriques Dumas

Atlantic City

31/03 06:30 Chris Weidman0-0Bruno Silva

Atlantic City

06/04 21:20 Dylan Budka0-0Cesar Almeida

Las Vegas

07/04 00:00 Marvin Vettori-Brendan Allen

Las Vegas

07/04 00:00 Josh Fremd-Cesar Almeida

Las Vegas

07/04 02:00 Brendan Allen0-0Chris Curtis

Las Vegas

14/04 04:00 Bo Nickal0-0Cody Brundage

Las Vegas

05/05 00:00 Michel Pereira-Makhmud Muradov
05/05 04:00 Paul Craig0-0Caio Borralho
05/05 04:30 Michel Pereira0-0Ihor Potieria
18/05 23:00 Abusupiyan Magomedov0-0Warlley Alves

Las Vegas

19/05 00:00 Abusupiyan Magomedov-Jun-Yong Park

Las Vegas

02/06 00:00 Roman Dolidze-Anthony Hernandez

Newark

02/06 03:30 Cesar Almeida0-0Roman Kopylov

Newark

02/06 05:00 Kevin Holland0-0Michal Oleksiejczuk

Newark

02/06 05:30 Sean Strickland0-0Paulo Henrique Costa

Newark

09/06 00:00 Roman Dolidze-Michel Pereira

Louisville

09/06 02:30 Julian Marquez0-0Zachary Reese

Louisville

09/06 03:00 Brunno Ferreira0-0Dustin Stoltzfus

Louisville

09/06 04:30 Jared Cannonier0-0Nassourdine Imavov

Louisville

16/06 00:00 Andre Muniz-Ikram Aliskerov

Las Vegas

16/06 00:00 Ikram Aliskerov-Antonio Trocoli

Las Vegas

22/06 20:00 Sedriques Dumas-Denis Tiuliulin
22/06 20:00 Sharabutdin Magomedov-Ihor Potieria
22/06 20:00 Sharabutdin Magomedov-Joilton Lutterbach
22/06 20:00 Robert Whittaker-Khamzat Chimaev
22/06 20:00 Abu Azaitar-Denis Tiuliulin
22/06 21:30 Sharabutdin Magomedov0-0Antonio Trocoli
22/06 22:00 Kelvin Gastelum0-0Daniel Rodriguez
22/06 23:00 Robert Whittaker0-0Ikram Aliskerov
30/06 03:30 Joseph Pyfer-Marc-Andre Barriault

Las Vegas

14/07 00:00 Cody Brundage-Abdul Razak Alhassan
14/07 00:00 Josh Fremd-Andre Petroski
21/07 00:00 Brad Tavares-Jun-Yong Park

Las Vegas

28/07 00:00 Christian Leroy Duncan-Robert Bryczek
03/08 20:00 Sedriques Dumas-Denis Tiuliulin

Abu Dhabi

18/08 00:00 Dricus Du Plessis-Israel Adesanya
25/08 00:00 Jose Medina-Zachary Reese

Las Vegas

Welterweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
14/01 00:00 Preston Parsons-Bassil Hafez

Las Vegas

14/01 00:30 Matthew Semelsberger0-0Preston Parsons

Las Vegas

21/01 00:00 Kevin Holland-Michael Page

Toronto

21/01 01:30 Yohan Lainesse0-0Sam Patterson

Toronto

21/01 05:00 Neil Magny0-0Mike Malott

Toronto

04/02 00:00 Themba Gorimbo-Kiefer Crosbie

Las Vegas

04/02 00:00 Themba Gorimbo0-0Pete Rodriguez

Las Vegas

04/02 01:00 Gilbert Urbina0-0Charlie Radtke

Las Vegas

04/02 02:30 Randy Brown0-0Muslim Salikhov

Las Vegas

10/02 23:00 Max Griffin0-0Jeremiah Wells

Las Vegas

11/02 00:30 Trevin Giles0-0Carlos Prates

Las Vegas

18/02 00:00 Danny Barlow-Yusaku Kinoshita

Anaheim

18/02 01:00 Oban Elliott0-0Valentine Woodburn

Anaheim

18/02 01:30 Josh Quinlan0-0Danny Barlow

Anaheim

18/02 05:00 Geoff Neal0-0Ian Garry

Anaheim

10/03 04:30 Gilbert Burns0-0Jack Della Maddalena
10/03 05:00 Kevin Holland0-0Michael Page
17/03 02:00 Bryan Battle0-0Ange Loosa

Las Vegas

31/03 00:00 Sean Brady-Vicente Luque

Atlantic City

31/03 05:00 Chidi Njokuani0-0Rhys McKee

Atlantic City

31/03 07:00 Vicente Luque0-0Joaquin Buckley

Atlantic City

06/04 23:30 Court McGee0-0Alex Morono

Las Vegas

14/04 00:00 Leon Edwards-Belal Muhammad

Las Vegas

28/04 01:00 Tim Means0-0Uros Medic

Las Vegas

11/05 23:00 Billy Goff0-0Trey Waters
12/05 00:00 Jared Gooden-Kevin Jousset
12/05 03:00 Joaquin Buckley0-0Nursulton Ruziboev
19/05 02:00 Themba Gorimbo0-0Ramiz Brahimaj

Las Vegas

19/05 02:30 Kalinn Williams0-0Carlston Harris

Las Vegas

02/06 00:00 Niko Price-Jeremiah Wells

Newark

02/06 01:30 Mickey Gall0-0Bassil Hafez

Newark

02/06 02:00 Phil Rowe0-0Jake Matthews

Newark

02/06 04:00 Randy Brown0-0Elizeu Zaleski

Newark

02/06 04:30 Niko Price0-0Alex Morono

Newark

09/06 01:00 Charlie Radtke0-0Carlos Prates

Louisville

09/06 02:00 Miguel Baeza0-0Punahele Soriano

Louisville

16/06 04:00 Josh Quinlan0-0Adam Fugitt

Las Vegas

22/06 19:30 Rinat Fakhretdinov0-0Nicolas Dalby
30/06 00:00 Conor McGregor-Michael Chandler

Las Vegas

30/06 04:00 Ian Garry-Michael Page

Las Vegas

14/07 00:00 Mike Malott-Gilbert Urbina
14/07 00:00 Gabriel Bonfim-Ange Loosa
14/07 00:00 Santiago Ponzinibbio-Muslim Salikhov
28/07 00:00 Kiefer Crosbie-Sam Patterson
28/07 00:00 Oban Elliott-Preston Parsons
28/07 00:00 Leon Edwards-Belal Muhammad
03/08 20:00 Tony Ferguson-Mike Chiesa

Abu Dhabi

03/08 20:00 Vicente Luque-Nick Diaz

Abu Dhabi

11/08 00:00 Jonny Parsons-Yusaku Kinoshita

Las Vegas

11/08 00:00 Danny Barlow-Uros Medic

Las Vegas

08/09 00:00 Gilbert Burns-Sean Brady

Las Vegas

Catchweight kampe

Dato/tid Resultater TV / By
02/03 21:30 Raul Rosas Jr-Ricky Turcios

Las Vegas

Feedback