Spiltip af mrctoft
den
13 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 35%
- Betvalue
- 5157,5%
- Spilbar ned til odds
- 2,86
- Rigtig/forkert
Betting tip
Spillet gælder kun for mål scoret i Premier League.
Ibra er kommet tilbage til Mourinho i Manchester United, Og må trods sin alder, være opsat på at vise at han også kan levere i Premier League, som han aldrig tidligere har spillet i.
Det taler for spillet:
- Ibra er hentet for at være fast mand på toppen. Og vil formentligt spille de fleste liga kampe, hvor Rashford så kan få cup kampene.
- Ibra lavede i sidste sæson 38 mål i 31 liga kampe for PSG. Som er hans bedste scorings sæson nogen sinde, trods en alder af 34 år.
- Jeg forventer at Ibra overtager tjansen som straffe & frisparksskytte, da der er lagt op til at Rooney skal spille længere tilbage, og det er Ibra der skal lave målene.
- United har hentet Mourinho, som før har arbejdet sammen med Ibra, som også er hans meget gode ven. Meget ansvar kan godt blive lagt over på ham.
- United ser ud til med stor sandsynlighed at hente Mkhitaryan i Dortmund, som er en mand med gode færdigheder i assist spillet. Sammen med Martial på den anden kant, skal de nok få serveret nogle gode bolde i feltet til Ibra.
Det skal du holde øje med:
- United er i gang med en ny fase, med ny manager, og nye spillere igen. Så der kan gå noget tid inden de får spilkonceptet på plads, og bliver sammenspillede.
- Zlatan er 34 år, og selvom det ser ud til han kun bliver bedre og bedre, er det nok et spørgsmål om tid før det begynder at gå den anden vej.
- Selvom han efter sigende skulle have slået alle fysiske rekorder til lægetjekket, så er han ikke 20 år længere, og en længere skade kan ødelægge det hele.
- Modstanden i PL må alt andet lige være stærkere end i Ligue 1 i Frankrig hvor PSG bare tromlede modstanderne ned efter behag.
- Mourinho er ikke manager typen der vil blæse til angreb alle 90 minutter i hver kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar