Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Det bør være større sjanse for at udeholdet dekker -3 end for at Valdres undgår større tab.
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 39-20-41%
- Betvalue
- 3112,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,44
- Rigtig/forkert
- 1-10
Valdres gik helt ned sidst. De reduserede til 2-1 lige efter ht, men slap så ind hele åtte mål. De seks sidste kampe er tabt hvor ehc-3 dekkes, inkl. de to sidste hjemme.
Djerv leder afdelingen, men har ikke vundet en eneste kamp hvor ehc-3 er dekket. De har vundet 3/8 med nøjagtig tre mål mere end modstanderne, bl.a. to af sine tre sejre på udebane. De har syv mål dårligere målsaldo end Fana, som ligger to poeng a bag på tabellen, så her bør de forsøge at få nogle flere pludsmål på kontoen.
Valdres ligner i den grad fortabt. 1-39 sidste seks kampe! Det ligner selvfølgelig en helt umulig opgave at rejse sig nu. De har i flere kampe gået helt ned. Sidst skjedde det efter pausen, men de har og startet flere kampe med at komme hurtig bag med både 2 og 3.
Valdres får tilbage to spillere fra susp. men fik så to skadet sidst, men med 18 mål i kod sidste to, så skal denne igen prøves. Nå får de besøg af ligaens bedste hold som scorer nesten tre mål i snitt, men slipper så og ind ca et mål pr. kamp - men når Valdres kun har scoret et mål sidste seks, så bør det være gode muligheder for at Djerv ikke slipper ind så mange at dette hc kommer i fare, men måske skal man vurdere et spill på antall Djerv scoringer.
Sidst kom Unibet på banen med muligheder for at spille at Valdres tabte med7-8 mål til ca odds 26, hvor Bet365samme dag som kampen blev spillet kom med odds 1.0 på asian -6, så vær evt. oppmerksom på lignende mulighed her. Merk tidlig KO i morgen lørdag kl 13.00.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar