Spiltip af BankShot
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Galatasaray har intet at spille for, så jeg forventer at flere spillere bliver sparet
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 56-3-41%
- Betvalue
- 2108,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,73
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN:
- Galatasaray har intet at spille for og der går rygter om at flere spillere vil mangle til kampen.
- Der plejer også at være flere spillere der bliver sparet i denne type kampe.
- Usak vil være motiverede for at slå storholdet Galatasaray og de vil være sultne efter at få deres første officielle sejr i sæsonen.
- Usak er ikke så dårlige som de to første resultater viser. De har bevaret fundamentet fra sidste sæson og hentet et par amerikanere.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED:
- Usak har heller ikke noget at spille for i denne kamp, da de ikke kan kvalificere sig til næste runde af pokalen.
- Galatasaray har stadig en meget bred trup, så de kan stadig smide gode spillere på banen, nu hvor første og andetvalg nok ikke spiller.
- Usak kunne også finde på at spare deres bedste spillere, men det virker ikke sandsynligt for mindre hold.
Trupnyt
- Galatasaray vil højst sandsynligt mangle Carlos Arroyo, Martynas Pocius, Sinan Güler og Ender Arslan pga. skader. Pietro Aradori samt Ian Vougiakas har ikke spillet i de to første kampe pga. efter sigende at de ikke har fået deres spillerlicens endnu, så de er også tvivlsomme. Det betyder at Galatasaray vil have en smal trup til kampen.
- Usak har umiddelbart ingen mangler med mindre der spares spillere. Det tror jeg dog ikke vil forekomme.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar