18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Trygg/Lade - Bodø/Glimt 2: Over 3,5 Mål

1,60ComeOn
Spiltip af RinusMichels den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Norge, 3.divisjon afdeling 5 runde 4.

Trygg/Lade er tilbage i 3.div for første gang siden 2016 og det har ikke været kedelig med snit 6 mål, men de trænger sårt poeng efter 3 tab. Glimt sine reserver har vundet sine tre kampe, men er måske optaget af at 1.holdet spiler pokalfinale i dag
Chance (Over-Under)
65-35%
Betvalue
1104%
Spilbar ned til odds
1,54
Rigtig/forkert
5-1
Læs ComeOn-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • 6 mål i samtlige 3 tab for T/L.  De har selv scoret 5 mål.
  • Glimt med 3 sejre og snit over 5 mål pr.kamp.
  • Glimt 1 spiller pokalfinale kl 16. Det burde ikke betyde nogen for denne kamp, men mens hele den lille by bod er optaget af en stor begivenhed for dem, så skal disse reserverne fokusere på en egentlig ganske like gyldig kamp.
  • Glimt er naturligvis store favoritter her, men får i hvert fald ikke meget hjælp fra 1.holdstruppen og det giver TL en lidt bedre mulighed for sejer.
  • Glimt har scoret 4+ i sine kampe og er i stand til alene score 4 mål, men T/L har scoret i hver kamp i år, inkl. to pokal kampe.
Hold øje med
  • T/L har sluppet ind 12 mål. De er nødt til at have diskuteret hvordan de skal undgå så mange mange mål i mod, hvis de skal holde sig oppe.
  • Glimt derimod, har kun sluppet ind to mål og det er i defensiven at de har lidt eldre spillere med erfaring fra spil på højere nivå inkl. flere som træner med 1.holdet.
  • Glimt har scoret langt de fleste mål efter pause og hvis T/L kan undgå at ligge under med 1 eller flere HT så kan de lykkes med at få med sig poeng i dag.
Oddsmarked

1.54-1.60.

Glimt og Molde mødes i pokalfinalen kl 16.00, en halvtime efter at denne kampen starter. Det er endnu usikkert hvilke spillere som er med for Glimt 2 i dag. Det er specielt i defensiven at Glimt 2 har spillere fra 1.holdstruppen.

Andersen, Hussain, Johnsplass og Amundsen er alle spillere som træner med 1.holdet og det vil kun være godt hvis en eller flere af dem ikke er med for Glimt 2 i dag.

Har det noget at sige at Glimt spiller pokalfinale samtidlig som denne kampen spilles? Måske ikke, men det er en lille by og på et ungt hold følger de nok spent med hvordan det går i Oslo.

Alle kampe som disse hold har spillet har gået over 3,5 mål. Faktisk har alle 6 kampene endt med 5 eller 6 mål.

T/L har haft et fint start program, men likevel tabt alle sine kampe. De startet ud med Byåsen ude som knapt kan blive vanskelig da Byåsen er favoritten til at vinde ligaen, men 2-4 hjemme mod Tiller og sidst hele 5-1 tab ude mod Orkla var håbløst. 

Glimt med 3 sejre. 3 af de 14 mål de har scoret har kommet efter pause.

Glimt snittet nesten 4 mål pr.kamp i 2021.

Ingen slap ind flere mål på udebane end Glimt i 2021.

Kilder

glimt.no, norskfotballno, soccerway.com, oddsportal.com.

Velkomstbonus
ComeOn
Omsætningskrav
5x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
100 kr
Anmeldelse
100% bonus up til 1.000 kr
Omsætningskrav: 5x omsætningskrav på indbetaling + bonusbeløb til min. odds 1.80 indenfor 60 dage. Maksimale indsats per væddemål er 250 kr.
Regler og vilkår:  Vi henviser til ComeOn hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.