Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 60-40%
- Betvalue
- 3111%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Therese Johaug fra Norge har fået en fin start på årets udgave af Tour de ski. Hun gik godt i jagtstarten i klassisk i lørdags og sprinten i går var for hende et godt resultat. Johaug kan som en af de få følge med når Kowalczyk sætter tempo i klassisk. Hun har udviklet sig en del i år og er blevet en mere komplet løbere. En ting hun dog forsat ikke kan det er at sprinte, så Johaug skal sætte Follis inden opløbet.
Det er en disciplin hvor Johaug ofte gør det godt. Hun blev nummer 3 de sidste to gange den har været på world cup programmet.
Arianna Follis fra Italien skuffede stort på prologen med en 17 plads. Hun gik for hende en godkendt jagtstart lørdag hvor hun kom op i top 10. Sprinten i går var på det jævne, men hun virker ikke til at være helt på toppen i øjeblikket. Jeg tror hun vil få svært ved at følge tempoet til Kowalczyk i klassisk og der er næsten garanti for at tempo bliver højt fra start. Follis har ikke de bedste resultater på denne distance med skibytte midtvejs. Hendes chance er at hun kommer sammen til mål med Johaug
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar