18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Stockport - Wycombe: Over 2,5

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (Over-Under)
49-51%
Betvalue
2107,8%
Spilbar ned til odds
2,04
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip

Her mener jeg markedet overreagerer på over 2,5 mål-oddset. Der er naturligvis rigtig meget på spil for begge hold, der helst skal have en sejr, men også skal passe på ikke at tabe. Den første kamp endte uafgjort 1-1, og da udebanemål ikke tæller dobbelt som i UEFA Cup fodbold, kan hjemmeholdet ikke bruge udebanemålet til noget. Stockport er naturligvis favoritter på hjemmebane, men denne kamp har karakter af en finale og det betyder en mere åben affære end vanligt. Hvis det ene af holdene kommer bagud er man tvunget frem i en offensiv satsning og så kan, der godt blive tale om en målfattig affære. Der plejer at være fuld knald på disse playoff kampe i engelsk fodbold, og ingen af de to holds fans, der ventes at feste kampen igennem ude på tribunerne, vil tolerere en kedelig defensiv indsats. Man vil have sit hold til at vinde kampen i ordinær tid og så se frem til en finale på Wembley. Wycombe har en ekstremt giftig herre i Scott McGleish, der er noteret for 31 sæsonmål. Begge hold har gode offensive kræfter, og der er bestemt folk med mål i støvlerne. Første sæsonmøde endte med en 6-måls kamp, mens andet møde endte med nul mål. Hjemmeholdet må undvære to vigtige faste forsvarsfolk.

Odds:
Under 2,5 mål - 1,67 Paddy Power
Over 2,5 mål - 2,20 Centrebet

Første kamp:
Wycombe - Stockport 1-1
1-0 Facey (37)
1-1 Gleeson (82)

Kampen tog karakter af en stillingskrig, hvor ingen af holdene for alvor ville lukke sig op offensivt. Stockport satsede på at få det uafgjorte resultat, og står nu med favoritværdigheden til at gå videre.

Stockport:
Kampe over 2,5 mål: 16 ud af 46 kampe.
Målsnit: 2,8
Clean sheet: 17
Ingen mål scoret: 4

Trupnyt:
Dominic Blizzard (mi;fast) er tvivlsom. Ude er: Michael Raynes (fo;fast), Rob Clare (fo;fast) og Matty McNeil (an;res-langtidsskadet).

Topscorere: Liam Dickinson (19 mål), Adam Proudlock (11 mål).

Wycombe:
Kampe over 2,5 mål: 19 ud af 46 kampe.
Målsnit: 2,1
Clean sheet: 19
Ingen mål scoret: 12

Trupnyt:
Kan stille i stærkeste.

Topscorere: Scott McGleish (31 mål), Leon Knight (10 mål, heraf 5 for MK Dons).

Flere tips

Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Hvem bliver Nr. 1 + Nr. 2
24 may 17:00 3 kommentarer
Betvalue
3112%
3,40Danske Spil
Ekspert VM26 - Group forecast
11 jun 21:00 4 kommentarer
Betvalue
2108%
1,97Bet365
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.