Match center
Voided
Spiltip af deleted-user-11346
den
4 kommentarer
2 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Ung amerikaner kan presse Stakhovsky
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 58-0-42%
- Betvalue
- 1104,4%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Opelka havde en rigtig god uge i Atlanta, hvor amerikaneren fik vist noget af det potentiale han besidder.
- Han server rigtig godt, og det kan godt komme til at vinde ham nogle værdifulde partier tidligt i kampen.
- Stakhovsky har ikke haft nogen blændende sæson, og skuffede senest mod Kamke i Atlanta.
- Opelka kommer med masser af selvtillid efter sejre over bl.a. Young og Anderson i Atlanta, og har stor tro på egne evner.
- Ukraineren har haft nogle store udsving i sæsonen, og er ikke den mest stabile fra baglinjen, hvorfor hans offensive spil skal fungere.
- 1,80 hos Betsafe på sæt er ganske pænt, og stikker også lidt ud, alt i mens markedet uden licens er på vej ned.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED
- Opelka har ikke meget erfaring, og jeg kunne godt frygte lidt, at han har brugt meget energi, specielt mentalt, efter ugen i Atlanta.
- Det er tit set, at en ung spiller performer vildt i en uge, for så at skuffe i den efterfølgende, dels pga forventninger, og Opelka mangler stadig stabilitet.
- Stakhovsky har erfaringen på sin side, og kommer trods alt med 9-5 i de sidste 14 kampe, dog med nederlag i de seneste to.
- Opelka skal ramme en god servedag, da det er en af hans store våben, og får Stakhovsky gang i returspillet, kan det blive svært.
- Stakhovsky har leveret nogle gode resultater ind imellem i år, og har en stor serv og et godt netspil, der på dagen, er rigtig farligt.
MARKEDET
Betsafe stikker en anelse ud med 1,8, mens Unibet også har værdi med 1,74. Resten af licensmarkedet er på vej under 1,7, mens de mest markante uden licens ligger omkring 1,75.
Jeg har sat 1-2 cv til omkring 70-30 i Stakhovskys favør, måske en procent eller to mindre, og jeg tror godt rutinen kan gøre forskellen, men jeg tror ikke det bliver nogen let opgave for ham, hvis Opelka kan finde samme niveau som i Atlanta.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar