Match center
Voided
Spiltip af Lars Baes
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Nadal rammer ikke formen
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 35-15-50%
- Betvalue
- 1102%
- Spilbar ned til odds
- 1,70
- Rigtig/forkert
Betting tip
Derfor skal du spille den
- Nadal har ikke virket som sit sædvanlige jeg i år.
- Ferrer har inklusiv opvarmningsturneringen i Abu Dhabi vundet tre af de seneste fem indbyrdes opgør mod Nadal.
- Nadal havde store problemer med Isner i går - Isner er normalt et niveau under Ferrer på grus.
- Ferrer tabte et dumt andet sæt til Simon i går, men han rensede ham fuldstændigt i tredje.
- Nadal har for kort tid siden talt om manglende selvtillid, og det virker ret tydeligt, at han ikke helt har fundet sit normalt høje niveau endnu.
- Ferrer slog Nadal her i Monte Carlo i kvartfinalen sidste år.
Det skal du holde øje med
- Nadal har en evne til at overbevise sine kritikere om det modsatte, når man tror, han har mistet sine sædvanlige Nadal-kræfter.
- På grus er +4 ikke nødvendigvis en fantastisk linje. Ferrer vinder ikke mange point udelukkende på serven (som Isner gjorde).
- Nadal har kun tabt til Ferrer to gange på grus i sin karriere, og ét af opgørene daterer sig tilbage til 2004. 18-2 indbyrdes på grus til Rafa.
- Nadal vil formentlig gøre alt, hvad der står i hans magt for ikke at tabe til sin landsmand to år i træk på dette anlæg.
Head to head, 23-8 til Nadal
- 18-2 på grus.
Spillet: Odds 1 hvis Nadal vinder præcis 4 partier flere end Ferrer.
12-cv: Jeg holder Nadal som ca. 70-75%-favorit.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar