Match center
Vundet
Spiltip af Weberen
den
22 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kommer der dueller på Philips Stadion
I denne runde skal PSV op imod Atl. Madrid, og jeg har fundet dette forseelser spil frem, som jeg mener der er værdi i.
- Chance (Over-Under)
- 60-40%
- Betvalue
- 2109,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
- 25
Betting tip
- Begge hold har spillet friskt til i deres CL kampe i denne sæson, hvor der har været masser af mål, men også dueller og fysisk involveret, og jeg kunne godt se dette opgør blive med to hold der vil angribe. Især PSV da de både har hjemmebanefordelen, er godt kørende, men også har deres kvaliteter oppe foran.
- Michael Oliver snitter 23,33 frispark pr. kamp i hans 21 kampe i denne sæson. Han har dømt 4 CL kampe og det har givet et snit på 23,5 frispark pr. kamp, og kigger man på ham all-time, så har han dømt 43 CL kampe med 24,74 frispark i snit, og han er en af de dommere der dømmer relativt mange frispark.
- Begge mandskaber har nogen gode offensive profiler, der er kan skabe situationer der kalder på frispark. Især Simeone, Alvarez og Almada kunne jeg godt se gøre ondt på PSV, men omvendt så har Atl. Madrid også et par typer der gerne søger duellerne inde på midten i Gallagher, Barrios, Koke, som får nok at se til med Til, Marcos Junior, Man, Salibari og Pepi.
- Atl. Madrid mangler et par gode profiler, som også ift. dette spil, ville kunne have bidraget. Her tænker jeg især på Lenglet, Llorente og Gimenez.
- Begge hold ligger godt til ift. at slutte i top 24, hvilket især må være PSVs ambition og målsætning. Derfor kan jeg godt være lidt bekymret for nerven i dette opgør, hvor der måske er to hold der kan leve med et point, og derfor ikke rigtig går op og udfordre.
- Atl. Madrid er stærke defensivt, og er gode til at organisere sig, og kommer ikke så ofte ud i situationer de ikke har styr på, og som dermed kræver frispark, og jeg kan godt være nervøs for, om Atl. Madrid bare stiller sig lidt lavt og kompakt, og dermed ikke kommer i situationer der kalder på frispark.
Oddsmarked
Samme spil giver odds 1,33 hos NordicBet og Unibet har linjen på antal forseelser oppe i de 19,5 men her er oddset 1,48.
Holdene:
PSV Eindhoven:
Kovar; Dest, Schouten, Gasiorowski, Salah-Eddine; Mand, Junior, Veerman, Driouech; Saibari, Til
Atletico Madrid:
Musso; Molina, Hancko, Lenglet, Ruggeri; Gallagher, Barrios, Koke; Simeone, Alvarez, Almada
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar