Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 95%
- Betvalue
- 3116,9%
- Spilbar ned til odds
- 1,05
- Rigtig/forkert
Dagens første spil (en placering) foregår i Huntigdon, hvor vores hest Bardolet er stor favorit til at vinde løbet!
Dagens spil:
15.55, Huntigdon, BARDOLET +++-, til at placere. Odds for placering: 1.25 (nuværende pris på betfair, vent dog nogle timer så fås den højere, - kommission = 1.23.)
Et 5-hestes løb, hvor den største trussel er King Of Leon. En hest som sagtens kan udfordre vores hest på en god dag. Floppede sidst, men tilgivet.
Der kommer ikke det store analyse på dette lille tip, da jeg ikke helt synes det behøves. Den skal ende i top 2 for at løbet går hjem, den er både hurtigst og højst rated, vandt sidst den var ude og lad os håbe at den kan holde til det ekstra vægt den har med på sig, det tror jeg at den kan og derfor får den dagens første placering. Dette løb er ikke det store pusslespil, på papiret burde den placere i næsten samtlige løb af denne kalibre.
Så pøj pøj.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar