18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Philadelphia Eagles - Arizona Cardinals: 2

Spiltip af steneren den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
51-49%
Betvalue
3116,1%
Spilbar ned til odds
2,04
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
ARI er ikke det bedste udehold, dog har man vundet 3 af deres 6 udekampe, så helt dårligt er det ikke.
De møder i denne kamp Eagles, som det slet ikke går for og de er heller ikke vildt gode hjemme, hvor man har tabt 2 ud af deres 5 hjemmekampe.

ARI sidste 5 kampe.
NYG L 29-37
SEA W 26-20
SF W 29-24
STL W 34-13
CAR L 23-27

3 af de kampe har været ude, Panthers, STL og SEA, hvor 2 af dem er blevet vundet og ellers har holdet scoret rigtig mange point.
Selv mod NYG i sidste kamp, fik holdet scoret meget, dog spillede angrebet ikke vildt godt i den kamp, ellers har flere at deres kampe også været lige kamp, især den kamp mod SF, hvor man kom godt igen.

Eagles sidste 5 kampe.
BAL L 7-36
CIN T 13-13
NYG L 31-36
SEA W 26-7
ATL W 27-14

2 af dem har været hjemme, ALT og NYG, 1 af dem blev vundet, ellers har man ikke vundet i de sidste 2 kampe.
Og især i de sidste 2 kampe har angrebet set virkelig skidt ud, eller Donovan McNabb har været dårligt, det gjorde også at han ikke spillede hele kampen sidst, efter pausen kom Kevin Kolb ind, som faktisk gjort det endnu dårligere, så ved ikke rigtig hvem de starter med, dog forventer jeg at det bliver Donovan McNabb.

Som sagt har ARI lige spillet mod NYG og det er måske meget godt, for NYG forsvar er næsten det samme som Eagles, et forsvar der virkelig prøver at komme ind til QB.

ARI vandt sidste gang de spillede og ellers har ARI faktisk vundet 3 ud af de sidste 5 udekampe mod Eagles.

Kurt Warner har kastet for over 300 Yds i de sidste 5 kampe, hvilket jo er helt vildt, dog har han også kastet 1 INT i begge de sidste 2 kampe.
3505 Yds, 21 TD`s og 8 INT og har en RAT på 102.4.

Donovan McNabb har kastet 7 INT i de sidste 4 kampe og har faktisk kastet 5 i de sidste 2 kampe.
2770 Yds, 14 TD`s og 11 INT og har en RAT på 81.1.

Kurt Warner har klart gjort det bedre end Donovan McNabb som har spillet rigtig skidt på det sidste, dog skal Kurt Warner også spille godt hvis ARI skal vinde.

Timothy Hightower er nu blevet den RB for ARI som løber flest gange, dog bruger ARI ikke deres løbeangreb meget, hvilket man også kan se.
I de sidste 3 kampe har Timothy Hightower ikke løbet bolden over 13 gange og det er altså virkelig lidt.
Men når han har bolden, har han faktisk gjort det meget godt og det er da også blevet til 9 TD`s, scorede 2 i sidste kamp.

Brian Westbrook ja, han har slet ikke spillet så godt, som man forventede og det har også gjort at Eagles har tabt flere kampe.
Grunden kan være at Brian Westbrook stadig er lidt skadet og i de sidste 8 kampe han har spillet, han har kun fået mange Yds mod STL og ATL.
Dog har han scoret 8 TD`s, men har ikke løbet nogen TD`s ind i de sidste 4 kampe, ham skal Eagles altså få mere gang i, hvis ikke de skal tabe kampen.

Anquan Boldin og Larry Fitzgerald har været nogen af de bedste WR`s og det er da også blevet til 11 og 6 TD`s.
Og ARI har faktisk endnu flere gode WR`s, så bare de 2 skal nok give Eagles store problemer, de har også Steve Breaston som dog kun har scoret 1 TD.

Eagles har DeSean Jackson som har gjort det meget godt, dog scorer han ikke vildt meget og har kun grebet 3 TD`s.
Kevin Curtis har været meget skadet og har scoret 1 TD, mens Jason Avant også har scoret 1 TD`, så det er ikke meget deres WR`s har scoret.

ARI bruger ikke deres TE meget, i de sidste 3 kampe har Stephen Spach spillede, men han har endnu ikke fået nogen bolde og har derfor heller ikke scoret TD`s.

Brent Celek har en virkelig god kamp, ellers har han heller ikke fået vildt mange bolde og har heller ikke scoret TD`s.

Skader til gode spillere.

ARI.

Måske.

Ingen.

Ude.

Ingen.

Eagles.

Måske.

Shawn Andrews G.

Ude.

Ingen.

ARI har scoret 28.9 pr kamp, mens Eagles har scoret 24.6 point pr kamp og ARI har tilladt 24.1 point pr kamp, mens Eagles har tilladt 20.8 point pr kamp.

Yds i de sidste 3 kampe.

ARI har spillet mod SF, SEA og NYG.

Angreb.

Kast 352.7
Løb 48.3

Forsvar.

Kast 201.3
Løb 83.0

Eagles har spillet mod NYG, CIN og Ravens.

Angreb.

Kast 212.3
Løb 86.7

Forsvar.

Kast 182.0
Løb 128.3

Hvordan skal ARI så spille kampen.

Ja, de skal kaste meget, hvilket de også har gjort, for Kurt Warner har kastet mindst 42 gange i de sidste 3 kampe og kastet faktisk 52 gange mod NYG.
Dog har Eagles er godt kasteforsvar, men forventer du stadig at ARI kasteangreb kommer til at give dem store problemer.
ARI skal dog også se om de ikke kan få gang i det løb, for Eagles løbeforsvar har set skidt ud på det sidste, så det vil give dem endnu bedre chancer for at vinde, hvis de også kan løbe bolden.
Dog kan man som sagt forvente at ARI kaster rigtig meget.

Hvordan skal Eagles så spille kampen.

Ja, de skal have gang i Donovan McNabb hvis det altså er ham der spiller QB, for hvos man skal gøre noget med ARI, så skal man kaste bolden, dog er deres kasteforsvar ikke vildt dårligt.
Ellers skal man have gang i Brian Westbrook som virkelig har gjort det skidt og får det rigtig svært for ARI har et rigtig godt løbeforsvar.
Men Eagles har kastet meget på det sidste og grunden er som sagt at Brian Westbrook slet ikke er kommet i gang.
Og hvis han ikke gør det i denne kamp, så kommer Eagles til at kaste meget igen´.

Så det bliver en kamp mellem Brian Westbrook, Donovan McNabb mod Anquan Boldin, Larry Fitzgerald og Kurt Warner og den tror jeg godt ARI kan vinde.
Dog bliver det også en kamp mellem 2 rigtig gode forsvar, hvor Eagles forsvar nok får det mest svært, for ARI har klart det bedste angreb.

Men Eagles spiller nu hjemme, men sådan som holdet spiller, så ser jeg altså chancer for at ARI vinder kampen

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.