Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 44-30-26%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 3,33
- Rigtig/forkert
Når Bet365 ligger på 3,6 og mægtige Pinnacle ligger på 3,52 OG at Bet365 samtidig er markedsledende, så er der god chance for værdi.
Jeg er ikke ekspert på spillerne i den danske superliga, så spillet er baseret primært på tal og på det faktum at oddset er så højt ift. Pinnacle og markedet.
OB er i krise, og kæmper i bunden af ligaen, og jeg ser umiddelbart ingen tegn på, hvorfor det skulle vende, ej heller på, hvorfor de skal være favoritter i denne kamp.
Hobro er blevet ramt af dagligdagen, og er efter en kanon start, stille og roligt gledet ned i tabellen. Det er dog meget tæt, og jeg ser ingen grund til at de skulle gå i panik.
Hobro har spillet hele 5 af 12 kampe uafgjort i år, og tallet er for OB 3.
I en så vigtig kamp tror jeg begge vil være tilfredse med en deling, og sammenholdt med oddsets størrelse ift. markedet, så springer jeg på her, er ganske sikker på oddset vil falde.
Venligst
T
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar