Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 50-0-50%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
ATP - SINGLER: Indian Wells (USA), hardcourt
Jeg tror som sagt på en meget tæt kamp, og jeg har egentlig bare kopieret analysen her da andet ikke har ændret sig. Odds 2,10 for +6,5 skal være for højt her.
Hvert enkel procent på sådan et højt odds skyder betvaluen helt i vejret. Jeg kan ikke se, eller jo, selvfølgelig skal serbiske Novak Djokovic være kæmpefavorit mod italienske Fognini. Men at italieren ikke skal kunne forsvare sølle 5% her, det er da en overdrivelse.
Betfair tilbyder lige nu odds 48, men efter de 5% så er det effektive odds 45,65. Det giver en betvalue på vanvittige 228,25%
Det er selvfølgelig altid et utrolig sats med disse kæmpe odds. Men nogle gange skal de have et forsøg, og nogle gange går de hjem. Jeg tror serbiske Novak Djokovic taber i aften. 15 sejre i træk har serberen, og hvorfor den sekstene ikke kommer i aften håber jeg, jeg kan redegøre for i denne analyse.
Novak Djokovic er selvfølgelig verdens bedste tennisspiller. Han har 15 sejre i træk, hans seneste nederlag kommer tilbage i starten af 2013, d. 2 januar hvor han tabte til Bernard Tomic. Novak Djokovic har vundet de seneste 5 kampe med 2-0 i sæt, så meget tyder ikke på, at italieren skal kunne give kamp fra sig. Og dog...
For italieren er bestemt heller ikke dårlig. Hans spillestil passer helt perfekt til den serbiske verdenetter, han har ihverfald tidligere givet serberen store problemer. Senest var til de olympiske lege i London hvor italieneren pressede serberen ud i tre sæt, hvor han vandt det første. Fognini vandt første runde her i Indian Wells overr Bedene i to sæt, ganske sikkert med 6-4 6-3. For en uge siden fik Fognini også et sæt imod David Ferrer, og det var på grus, hvilket er spanske David Ferrers ynglings, og ikke mange formår dette.
Faren ved et spil som dette, er selvfølgelig hvis verdensetteren virkelig bare går all in og vinder 6-0 6-0 hvorfor jeg giver Djokovic 95% for at vinde, hvilket er en del. At banerne her i Indian Wells er langsomme af hardcourts, er en stor fordel for den ellers grusvante italiener. Han er dog en allrounder og er god i returspillet, hvilket gør at han godt kan følge med i Djokovic servepartier.
For at dette spil skal gå hjem skal alt virkelig spille. Djokovic skal have en af sine dårlige dage, og Fognini skal serve som Karlovic og løbe som Murray. Der er ikke stor chance for et spil som dette, men odds 45,65 er alt for højt, hvilket gør at en lille skilling skal kastes efter italieneren.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar