Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Bliver det duelpræget på City Ground?
I denne runde skal Forest op imod Sunderland, og jeg har igen valgt at gå lidt utraditionelt tilværks og fundet et spil på, hvor mange frispark vi kan vente os.
- Chance (Over-Under)
- 56-44%
- Betvalue
- 2108,1%
- Spilbar ned til odds
- 1,79
- Rigtig/forkert
- 17
- Milenkovic, Murillo, Zinchenko, Sangare, Anderson er nogen typer der ikke går i vejen for en god tackling, og et professionelt frispark, og det samme kan siges om Ballard, Alderete, Masuak og Xhaka på den anden side.
- Tony Harrington har i alle hans 249 kampe et snit på 23,78 frispark pr. kamp. I PL snitter han 22,08, men er generelt en dommer der gerne giver kort, og gerne vil styrer kampene med relativt hård hånd.
- Forest har fået en ny mand ved roret, og det kan måske betyde at det er et ekstra motiveret hjemmehold, der vil frem over stepperne på eget græs, men også gå lidt ekstra til den i duellerne for at bevise at de skal være i start 11'eren.
- Sunderland kommer til at kæmpe for overlevelse i denne sæson, og det tror jeg bliver med alle midler. Især i et opgør mod et hold som Forest der har en masse dygtige offensive folk, kan de komme i situationer der kræver at der bliver gået til den i nærkampen, og hvor man skal trække et professionelt frispark.
- Forest kommer fra en EL kamp i Sevilla for et par dage siden, og det kan sagtens gøre noget ved deres offensive udtryk i dette opgør, hvor de måske ikke kommer med fuld ild, og går 100% ind i alle duellerne.
- Det kan hurtigt blive et lidt låst og taktisk opgør, hvis der ikke kommer et mål der måske åbner det op, eller hvis Forest tager teten.
- Sunderland er ikke et hold der trækker vildt mange frispark, og har heller ikke været det efter de første 5 runder, hvor de ligger på 46, hvilket er i den nederste 1/4.
Unibet har odds 1,50, men er her er linjen en noget andet, hvor den er helt oppe på 27,5. Jeg har ikke fundet bedre odds, end det Betano er ude med her.
Holdene
Nottingham Forest:
Sels; Williams, Milenkovic, Murillo, Zinchenko; Sangare, Anderson; Ndoye, Gibbs-White, Hudson-Odoi; Wood
Sunderland:
Roefs; Mukiele, Ballard, Alderete, Masuaku; Rigg, Xhaka, Sadiki; Talbi, Isidor, Le Fee
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar