18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Nicolas Mahut - Guido Pella: 2

2,23888sport
Spiltip af deleted-user-11346 den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ATP 1000 Miami, 3. runde (hardcourt, ude)

Pella kommer med en god sejr over Dimitrov i 2. runde, og har fået tanket selvtillid det sidste stykke tid. Favoritten Mahut er startet fint i Miami med to udmærkede sejre og viste god mental styrke mod Johnson, men har visse begrænsinger fra baglinjen.
Chance (1-2)
52-48%
Betvalue
2107%
Spilbar ned til odds
2,08
Rigtig/forkert
Læs 888sport-anmeldelse
Betting tip

DERFOR SKAL DU SPILLE DEN

  • Pella kommer med en god sejr over Dimitrov i bagagen, og argentineren er begyndt at vise lidt form efter en skidt start på 2017.
  • Han servede rigtig godt mod Dimitrov, og det kan blive en fordel mod Mahut, hvor han gerne skal ind og styre duellerne fra start.
  • Johnson spillede ikke nogen god kamp mod Mahut, og selvom en sejr er en sejr, så ville jeg ikke tillægge det alt for meget værdi.
  • Pella har, ligesom de fleste andre sydamerikanere, rigtig god opbakning i Miami, hvor der er en solid overvægt af latinamerikanere.
  • Jeg synes Pella er en bedre baglinjespiller, og hvis han holder niveau i serven, så bør han få sine chancer til at breake Mahuts serv.
  • Argentineren er kommet op i gear igen og spillede en fin turnering i Sao Paulo inden Indian Wells.

DET SKAL DU HOLDE ØJE MED

  • Mahut er en rutineret herre og på sine gode dage er han en rigtig farlig spiller, også på udendørs hardcourt.
  • Franskmanden server godt og fylder godt ved nettet, hvilket kan være med til at stresse Pella til en del uprovokerede fejl.
  • Pellas form først på sæsonen kan være lidt bekymrende, hvor han generelt ikke leverede noget og svingende meget.
  • Hans historik i Miami taler ikke for ham, og bedste resultat er 2. runde i 2013, mens han røg i 1. runde i 14 og sidste år.
  • Mahut kommer også med pæn selvtillid efter 2-0 over Mmoh og en udmærket sejr over Johnson i går, der dog ikke var meget værd.
  • Pella skal have sin serv til at fungere, og er afhængig af at kunne styre duellerne, da Mahut ellers kan sætte sig tungt på ham.

Argumentpunkter i kursiv: Argumenter jeg mener oddssætterne/markedet overser/fejlvurderer

MARKEDET

888Sport og Unibet har 2,23, hvilket er det højeste man får på licensmarkedet pt. mens man kan hente 2,2 ved Bet365 og Danske Spil, 2,18 ved Jetbull, 2,15 ved Bwin og 2,13 ved Betsafe/Nordicbet. De mest markante uden licens er nede i 2,17 og faldende, og jeg tror ikke 2,23 holder ret længe, og kunne forestille mig vi ender i omkring 2,1 på Pella.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.