18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

New York Knicks - Milwaukee Bucks: Over 15,5 Point

1,85Scandic
Spiltip af Mick Kristensen den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (Over-Under)
55-45%
Betvalue
1101,8%
Spilbar ned til odds
1,82
Rigtig/forkert
Læs Scandic-anmeldelse
Betting tip

Optakt:

Det skadesramte New York Knicks hold tager imod Milwaukee Bucks. Knicks er uden Anthony og Stoudemire, hvilket betyder, at det meste at Knicks offense vil skulle komme fra Hardaway Jr. og J.R. Smith og begge spillere er i starting line up.

Det taler for spillet:

  • Knicks har ikke mange offensive våben med Anthony og Stoudemire ude.
  • Smith tog 20 skud og lavede 22 point i seneste kamp, hvor Anthony og Stoudemire også var ude.
  • Smith snitter 15,2 i de 5 kampe han har spillet som starter, 9,4 når han kommer fra bænken.
  • Bucks er forsat uden Larry Sanders, som er en rigtig god shotblocker. Der bør således være bedre muligheder for at komme til ringen, hvor Smith har et cirkus skud eller 2 i ærmet

Det taler imod spillet:

  • Smith er kendt for at være en meget ustabil spiller, og han kan meget vel brænde af negativ.
  • Hardaway Jr. er tilbage (han spillede ikke i seneste kamp mod Pistons, hvor Smith lavede 22), dette kan tage nogle skud fra Smith
  • Knicks spiller meget ustabilt, og de kan godt ende med ikke at score særligt mange point, mod et Bucks hold der kan lukke gode hold ned. Fx har de holdt Cavs på 80 point og Hawks på 77 (begge kampe var ude).

Alt i alt er linjen et par point for lav, set i forhold til at Knicks ikke vil have mange offensive våben, og J.R. Smith har de seneste år fungeret som en rigtigt god bænkspiller, men han har altså også vist han værd i starting line up, og han vil være meget opsat på at vise at han kan spille godt som starter.

Edit: Linjen var steget til 15,5 som jeg lagde spillet op, jeg har ændret CV og sat linjen på 15,5 ind, i stedet for 14,5.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.