18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Naoki Kawamae/ Shoji Sato, JPN - Chien Hun Hong/ Pak Chuu Chow: 1

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Sato fra Japan, har skiftet singlespillet ud til fordel for double, og jeg kan ikke forestille mig at han sammen med Kawamae, ikke har minimum 50-50 chance her.
Chance (1-2)
50-50%
Betvalue
5134,5%
Spilbar ned til odds
2,00
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Malaysia Grand Prix Gold, er niveauet lige under Super Serierne. Turneringen spilles i Johor Bahru i det sydlige Malaysia.

Jeg vil ikke påstå at jeg kender vildt meget til det malaysiske par. Det eneste jeg har kunnet finde frem til er at Chien har spillet nogle doubleturneringer sammen med Wong Choong Hann, hvor de har spillet nogle resultatmæssigt OK kampe, uden dog på nogen måde at indikere at det var noget der skulle satses videre på. Pak er for mig et ubeskrevet blad, men jeg ved også at malayerne har et virkelig højt niveau i herredouble i deres "back-up" squad, som spillerne lige under de 4-5 bedste i hver kategori benævnes.

Desuden er malayerne på hjemmebane, så man skal selvfølgelig ikke undervurdere dem, men at gøre dem til 64-36 favoritter over Japan's pt. 3-4 par, virker helt hen i vejret.

Shoji Sato spillede single frem til og med OL i Beijing, og er siden skiftet til doublen sammen med Naoki Kawamae. De har spillet en del europæiske turneringer hvor de har gjort det fornuftigt, og har været bedre kørende end de danske "back-up" par.
Desuden er Sato's hurtighed og styrke i det flade spil fra hans single, også en fordel for ham i double.

Der er ingen H2H de to par imellem og jeg kan ikke finde argumenter for hvorfor det lige er malayerne der er gjort til favoritter.

Fremtidige tips

Ekspert Atalanta - Cremonese
9 feb 18:30
Betvalue
2108%
1,75Betano
Ekspert Vejle Boldklub - Fredericia
9 feb 19:00
Betvalue
2108%
1,98Betano
Ekspert AGF - OB
9 feb 21:00 4 kommentarer
Betvalue
2108%
1,70Danske Spil
Ekspert Tottenham - Newcastle
10 feb 20:30
Betvalue
1104%
1,80Betano
Ekspert F.C. København - Viborg
11 feb 19:00
Betvalue
1105%
1,70Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.