Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 42-24-34%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 2,38
- Rigtig/forkert
Molde forventer fullt hus til denne kamp og de har vært suverene hjemme, med sidste hjemmetab for over et år siden. De har norges desidert bedste stall med mange landslagsspillere og en gruppe spillere som har spilt sammen et stykke tid. Solskjær fik enorme midler til rådighed og dyktige Skullerud er nok enda tydeligere i sin spillestil. De stiller i så og si stærkeste, bare nogen spillere som lenge har været ude mangler. Gorica kender vi fra en kamp i Parken, men de er langt svagere end Maribor og er med efter et cupgull. De er udenfor sesong og ca. halvparten av deres spillere er fra Italia og fra "moderklubben" Parma.
Molde bør helst vinne med mere end et mål for å ha et godt udgangspunkt foran returen.
Molde har kun et tap denne sesongen, ude mod Odd 5.april.
Seks av Moldes hjemmeseire denne sesongen har været med 2+, bl.a. de tre sidste.
Molde har en smule E Cup efaring har bl.a. slået Stuttgart og Heerenveen tidl.
Gorica sidste obl. kamp var i mai og det er ikke nemt at være tett 100%, når man kun spiller treningskamper i to måneder.
Det er en del udskiftninger hos dem og de trænger måske tid for at fungere godt.
De har sluppet ind en del mål i treningskampene.
De har ikke vundet en ude kamp i Europa siden 2000. De har heller ikke mange imponerende resultater hjemme i E Cup, hvor f.eks. Randers vant 3-0 hos Gorica i 2010.
Tonybet har 1.95 på AH -1, hvis du vil gardere lidt.
Det er den tradisjonelle jazzfestival i Molde i disse dager og det vil med sikkerhed trække rkelig med mennesker og god stemning.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar