Spiltip af Frank Pilantra
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Erfarne Cassano ikke forrest i VM-køen
- Chance
- 70%
- Betvalue
- 2109,9%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
Betting tip
Find spillet hos Betsafe: Fodbold - VM - Bets på VM - Italien - Specielle : Player Squad Selection - Antonio Cassano
Det taler for spillet:
- Antonio Cassano har ikke været udtaget af landstræner Cesare Prandelli siden EM-slutrunden i 2012.
- Cassano har haft skuffende ophold hos Milan og Inter, mens det i denne sæson er blevet til 11 sæsonmål i 29 kampe for Parma.
- Den 31-årige Cassano er en ballademager med kontroversielle udtalelser og sammenstød med trænere i bagagen.
- Der står en lang række, mere målfarlige, angribere foran Cassano til at tage VM-pladsen.
Det skal du holde øje med:
- I 35 landskampe har Cassano scoret 10 mål og imponeret med stort overblik og god teknik.
- Han har fået gang i karrieren igen i Parma og virker motiveret for at kæmpe for en plads i VM-truppen.
- Med Guiseppe Rossi ude med en skade er der ikke en oplagt angrebsmakker til Balotelli. Der er testet adskillige spillere.
- Gilardino skuffede ved Confederations Cup, mens angribere som Immobile, Osvaldo, Destro og Cerci endnu ikke rigtig har grebet chancen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar