Vundet
Tips & Spilforslag
Maria Sharapova - Jelena Jankovic: Sharapova 2-0 i sæt
Spiltip af Morten Thøger
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Sharapova er klar favorit mod Jankovic, der har lavet et meget flot comeback. Dog er russeren en langt bedre spiller og hun slår bolden meget bedre end Jankovic, der har en tendens til at spille defensivt mod bedre modstandere. Det vil hun sikkert også gøre i denne kamp og det er Sharapova bare alt for god til at bryde op.
Jankovic chance i denne kamp er hvis Sharapovas spil går i stykker fra kampens start. Så vil Sharapova miste fokus og så skal Jankovic spille sin chance. Men på den måde Henin fik klø på, så kan jeg ikke se hvorfor Sharapova skulle miste fokus.
2-0 i sæt bliver mit spil.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar