18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Manchester United - Burnley: (AH: +1.5) 2

1.82Unibet
Old Trafford Jonathan Moss
Spiltip af Marbrouk den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2) inklusiv handicap
45-0-55%
Betvalue
1100.1%
Spilbar ned til odds
1.82
Rigtig/forkert
3-1
Læs Unibet-anmeldelse
Betting tip

Okay, okay - med fare for at træde de danske Unitedfans over tæerne, kommer her mit ydmyge bud på aftenens kamp mellem Ragernicks United og Burnley. 

Unitedfansne kan trøste sig med, at jeg har en jammerlig hitrate, og det dermed (formentlig) vil være rentabelt, at bruge mit spil her som omvendt indikator. 

Nåh, here we go. For et par dage siden brugte jeg min aften (hvilket jeg bitterligt fortryder) på at se United ude mod Newcastle. Man burde efterhånden have lært det - United spiller skrækkeligt, om manden med taktstokken så hedder Ole, José, Louis, David eller noget femte er sådan set underordnet - de dyrt (for dyrt!!!) indkøbte spillere præsterer, hvad der mest af alt minder om en omgang lind morgenafføring.

Vi bryder det lidt op her: De Gea er efter min bedste overbevisning Uniteds med længder bedste spiller. Forsvarskæden ser forfærdelig ud. Maguire har et stort hovede - det er det. Lederegenskaber, teknik og placeringsevne ejer han ikke - det til trods er han udstyret med anførebindet. Det er meget mærkeligt. Rygterne vil vide, at han har fundet det i et Kinderæg, men det er bare rygter. Nåh, Verane var vel en habil forsvarsspiller... for nogle år siden, da han tørnede ud for Los Blanchos, nu er der gået klumpedumpe og Bambi i den, det havde Newcatles spillere fanget, og de nærmest kastede sig over den langlemmede franskmand, hver gang han havde bolden. Backsne savner i meget høj grad kvalitet i det fremadrettede spil, og da Ragernick gerne ser dem gå højt, mangler de bagude på omstillinger. Midtbanen er også dårlig. Fred var ganske vist meget dyr at hente, men hvis man påstår, at han har været pengene værd, er man.... i bedste fald idiot. Skotten ser okay ud, men en Roy Keane bliver han aldrig - hans spil leder tankerne hen på en halvgammel William Kvist. Bruno er ude - det er trist for United. Greenwood... suk. Rashford har lidt fart, men jo ingen teknik, og hans førsteberøringer leder tankerne hen på et afsnit af FC Zulu og Simon Emil Ammitzbøll Bille. Ronaldo er vel okay, men han får intet at arbejde med, fordi hans holdkammerater er meget ringe. 

Ikke et ord om Burnley, eller et par stykker får de med. De er forholdsvis solide, har friske ben, og så lugter de formentlig blod her. Jeg går med livrem og seler og tager handicapvarianten, selvom 9,1 på Burnley frister. 

Summasummarum - United ser svage ud, deres spil glider slet ikke, spillerne kan ikke finde hinanden. United er trods alt, med rette, favoritter, men de har ikke taget store sejre på det seneste, og jeg har en klar forventning om, at Burnley ikke indkasserer et stort nederlag i aften, og jeg tror sagtens Burnleys angreb kan drille Uniteds vakkelvorne forsvar lidt. 

Godt nytår.

Velkomstbonus
Unibet
Omsætningskrav
10x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
40 kr
Anmeldelse
100% bonus op til 1.000 kr.
Omsætningskrav: 10 x bonus til odds 1,80 eller højere inden for 60 dage efter aktivering af bonus. Eksempel: Indbetal og få 500 kr. i bonus og omsæt for 10 x 500 = 5.000 kr.
Yderligere vilkår

Kun nye spillere | Bonussen skal gennemspilles 10 x til min. odds 1,80 inden for 60 dage | Minimumindbetaling: 40 kr. | Maks. bonus: 1.000 kr. | Cash-out bidrager ikke | Væddemål skal være afgjort for at bidrage

Regler og vilkår:  Vi henviser til Unibet hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Flere tips

Ekspert Gruppe B - Vinder
24 jun 21:00 7 kommentarer
Betvalue
1103%
1.95Danske Spil
Ekspert Vinder gruppe F
26 jun 01:00 5 kommentarer
Betvalue
1102%
1.80Danske Spil
Ekspert Tunesien ryger ud i gruppespillet
26 jun 01:00
Betvalue
1104%
1.66Bet365
Ekspert Gruppe D - Top 2
26 jun 03:00 6 kommentarer
Betvalue
1105%
1.50Danske Spil
Ekspert Antal mål
26 jun 04:00
Betvalue
1104%
2.28Betano
Ekspert Uruguay placering i gruppen
27 jun 01:00
Betvalue
2109%
2.10NordicBet
Ekspert Kroatiens placering i gruppen
28 jun 22:00
Betvalue
2107%
2.10NordicBet
Ekspert Colombia placering i gruppen
28 jun 22:00 2 kommentarer
Betvalue
3111%
2.10NordicBet
Ekspert Panama - Præcist antal point i gruppespillet
28 jun 23:00 6 kommentarer
Betvalue
1105%
3.50Bet365
Ekspert H2H England - Belgien
19 jul 21:00
Betvalue
1102%
1.80Danske Spil
Ekspert H2H Tyskland - England
19 jul 21:00
Betvalue
1105%
1.85Danske Spil
Ekspert Englands topscorer
19 jul 21:00
Betvalue
1105%
1.50Danske Spil
Ekspert Egypten
20 jul 22:00
Betvalue
2106%
1.66Bet365
Ekspert Paraguay antal mål
20 jul 23:00
Betvalue
2107%
1.68Bet365
Ekspert Super Bowl LXI
10 sep 02:20
Betvalue
5140%
70.00Betsson
Ekspert Carolina Panthers sæson sejre
10 sep 02:20
Betvalue
1103%
1.75Unibet
Ekspert NFC South Division winner
10 sep 02:20
Betvalue
2106%
3.80Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.