Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 60-40%
- Betvalue
- 3111%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Ligaens to ringeste forsvarer møder hinande i, hvad der sagtens kunne blive en god kamp.
Køge spiller imod FCM i skrivende stund, og jeg ville lige vente og se kampen an, før jeg præciserede min chancevurdering, men jeg er overbevist om værdien nu. Lyngbys kamp imod SønderjyskE kan man ikke bruge til noget, da banen lå i et lag vand, der gjorde det umuligt at spille fodbold på.
Køge spillede 22/33 kampe over 2,5 sidste gang de var i Superligaen og begge deres første kampe er også gået over 2,5 i denne sæson. De har et fint kombinationsspil, og en 2-metermand i Simon Christoffersen oppe i angrebet. Runsewe og Bo Storm kan begge noget på egen hånd, og de bliver spændende at følge. Omvendt ser det utroligt skidt nede bagi, hvor det nærmest er Superligadebutanter over hele linjen. De får Simon Richter tilbage fra karantæne, mens Fabinhos skadessituation er svær at spå om.
Lyngby har spillet som en pose nødder i begge kampe. Imod AGF havde de 10 minutters glory, mens de slet ingen havde imod SønderjyskE på Lyngby Stadion - en kamp der ellers skal vindes. Derfor er betydningen i denne kamp lige skruet en tand op, hvilket både kan tale for og imod. Vigtigere er dog at solen kommer på banen og føntørrer banen. DMI melder om en smule vand lørdag, men ellers skulle det holde tørt, så der kan spilles ordentlig fodbold på banen. De har alle mand klar, men grundet Bischoffs skadehistorik vælger man at spare ham her i starten.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar