Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
"Den mest boldsikre midtbane"
- Chance
- 56%
- Betvalue
- 1104,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,79
- Rigtig/forkert
- Tjekkiet fik en fremragende start ved at slå Skotland 2-0. De kan fint leve med 1 point, da de så har minimum 4 point, hvilket stiller dem godt i 3'er regnskabet. Hvis ikke de da snupper 2. pladsen.
- Kroatien må forventes at tage initiativet. 0-1 mod England var ingen katastrofe. Problemet er dog, at England måske har gjort rent bord mod Skotland, og så kan tjekkerne og englænderne dele i porten i den sidste kamp, som nummer 1 og 2.
- Tjekkerne stod overraskende lavt, og satsede på kontra mod Skotland, der da også vandt kampen om bolden MEGET klart med 57,8%. Og det er noget uvant, at se Skotland vinde possession i sådan en grad.
- Kroatien vandt "boldduellen" mod England, knebent med 50,4. Men det var England, på hjemmebane. Generelt vinder Kroatien deres kampe på possession mod de modstandere, der ikke lige tilhører eliten (hvor jeg ikke helt har placeret Tjekkiet endnu...).
- Unibet giver 1,65 for over 56,5%, og Nordic 1,60 for over 55,5%. Dvs. at Onsidebetting/Comeon er lidt skævt ude*
- Tjekkerne er egentlig fint bekendt med højt pres, som det mest succesrige hold praktisere, Slavia Prag. De kan gå anderledes til værks mod Kroatien - det vil dog være mærkeligt, når nu de er så gode på bolden på Kroatiens midtbane
- Kroatien kan komme foran, og bagefter overlade initiativet til Tjekkiet. Tjekkerne, eller rettere Schick, så skarp ud. Og så er tjekkerne stærkt besat på dødbolde, der var Kroatien helt store akilleshæl i KO-fasen til VM
- Det var til VM Kroatien "var den bedste midtbane". Holdet har peaket (sandsynligvis)
- Tilfældigheder såsom et rødt kort
*Spillet hedder "Boldbesiddelse handicap -13". Jeg har skrevet en mail til kundeservice, og spurgt hvad der sker i tilfælde af præcis 13 procentpoint forskel. Jeg formoder at spillet er void, men har ikke taget det med i mit CV, for det er immervæk noget usandsynligt. 13-procentpoints forskel er omregnet 56,5 til Kroaten og 43,5 Tjekkiet
Kroatien 4-3-3
Livakovic - Gvardoil, Caleta-Car, Vida, Vrsaljko - Kovacic, Brozovic, Modric - Perisic, Petkovic, Rebic
Tjekkiet 4-2-3-1
Vaclik - Boril, Kalas, Celustka, Coufal - Kral, Soucek - Jankto, Darida, Masopust - Schick
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar