18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Kay Stumper - Mattias Falck: 2

8. januar 2025 kl. 17:20 - WTT Contender Doha
Opdateret
11
0
Vis mere
Vis mindre
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+

WTT Contender, Doha - 1/32-finale

Chance (1-2): 30-70%
Betvalue: 109,90%
Spilbar ned til odds: 1,43
Rigtig/forkert: 3-1
Expekt Spil nu hos Expekt
Mattias Falck spiller på et højere niveau end den unge tysker, Kay Stumper, og sidstnævnte får det svært imod svenskerens korte knopper, som er svære at spille imod.
Det taler for
  • Verdens nummer 23, Falck, skal være klar favorit imod verdens nummer 76, Stumper. Der er rimelig stor niveauforskel.
  • Falck har langt større erfaringer på den store scene, og har mere at trække på. Det er generelt vigtigt, især hvis det skulle blive tæt.
  • Falck spiller med korte knopper i forhånd, og er verdens bedst til det, så det bliver svært for den unge tysker at håndtere.
Hold øje med
  • Falck har ikke fået den bedste start på 2025. Han har spillet en kamp i Bundesligaen, hvor det blev til et 3-0-nederlag til Mengel.
  • Stumper spiller med Borussia Düsseldorf, som er en af Europas bedste klubber, hvor han har udviklet sig rigtigt fornuftigt.
  • Falck spiller på sine korte knopper i forhånden, men kan Stumper få styr på dem, så er han allerede godt på vej at få ram på svenskeren.
Oddsmarked

1,57: Unibet, Expekt

Unibet og Expekt ligger forholdsvis meget højt på Falck-sejr i forhold til andre bookmakere, som er nede i odds 1,40 – 1,42. Det vurderer jeg til at være mere rimeligt sat.

Info
Der spilles bedst ud af fem sæt.

Livestream
Kampen kan livestreames på WTTs Youtube-kanal.

Kilder

WTT, tabletennis.guide

  • Velkomstbonus uden gennemspilskrav
  • Stort udvalg af sportsmarkeder og oddsmarkeder
  • Super effektiv kundesupport
  • Høj tilbagebetalingsprocent

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Kommentarer

Feedback