Vundet
Tips & Spilforslag
Italien - Danmark: (AH: +1,5) 2
Spiltip af steneren
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 53-0-47%
- Betvalue
- 2105,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,13
- Rigtig/forkert
Betting tip
Begge hold ved også at kampen er ekstrem vigtig, vinderen går videre, mens taberen skal spille nedryknings spil, eller sådan bliver det nok.
Nu fik jeg ikke set DK´s første kamp mod TJEK, men efter hvad jeg har hørt spillede DK rigtig godt, men tabte dog 5-2.
ITA tabte også deres første kamp, faktisk fik de smæk med 7-1 af RUS, har dog heller ikke set den kamp, men de må ikke havde spillet godt.
Her er de 4 kampe som DK har spillet mod ITA.
Italien - Danmark 2-5
Italien - Danmark 2-5
Italien - Danmark 0-5
Italien - Danmark 1-6
Faktisk har ingen af de kampe været træningskampe og som man kan se har DK vundet med mindst 3 mål i alle 4 kampe, derfor vælger jeg bla også at spille dem med 2 mål også fordi hvis nu DK fører til sidst, så tager ITA deres målmand ud og det kan give et kontra mål til DK.
Jeg synes faktisk at DK har fået et meget godt hold og er bedre end ITA og det forventer jeg også vi får at se i denne kamp
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar