Cardiff City Stadium
Irfan Peljto
Spiltip af Bauns
den
15 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vi vinder i Cardiff!
Wales - Danmark mødes i Nations League A
- Chance (1-X-2)
- 23-24-53%
- Betvalue
- 2105.5%
- Spilbar ned til odds
- 1.89
Betting tip
- Danmark havde virkelig godt styr på Wales i størstedelen af kampen i Parken, hvor man vinder 2-0, og Wales får aldrig rigtigt skabt det store.
- Danmark får til gengæld kreeret 20 skud i den kamp, og mod Portugal var vi også gode fremad i banen, hvor vi skabte en masse muligheder.
- Danmark har scoret 2 mål i samtlige kampe i gruppespillet, og vores offensiv sprudler virkelig med Højlund forrest, på trods af nogle uskarpe kanter og en masse skader.
- Der er nærmest ingen af de walisiske spillere, som ville kunne indgå i den danske startellever, og der er bare kvalitetsforskel på de to trupper.
- Danmark har ikke været overbevisende defensivt, hvor vi har lukket 7 mål ind mod Norge og Portugal i de første kampe mod dem i den her pulje, og der er alt for meget passivitet defensivt, hvor vi afventer i stedet for at sætte tacklingen ind.
- Ingen af vores målmænd har set prangende ud i de første tre kampe, hvor hver især har lukket 3 og 4 mål ind, og de har ikke gjort det store væsen af sig.
- Wales kommer lige fra en flot 2-1 sejr over Norge, hvor man i perioden inden det røde kort, faktisk også var fint med i kampen.
- Danmark har været ramt af en del skader, og man kan godt fornemme at trætheden er ved at sætte ind.
Forventede startopstillinger:
Wales: Ward; Williams, Cabango, Davies, Dasilva; Ampadu, J James; D James, Cullen, Thomas; Koumas
Danmark: Hermansen; Kristensen, Andersen, Provstgaard, Mæhle; Hjulmand, Højbjerg; Isaksen, Damsgaard, Daramy; Højlund
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar