18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Isabeau Kay - Hillary Frost: 1

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

En hest der kun har løbet i formløb mod en hest, der har fået løb i kroppen, er vant til at løbe i denne klasse, og starter på sin favoritbane. Det ligner et oplagt spil på Isabeau Kay over Hillary Frost.
Chance (1-X-2)
73-2-25%
Betvalue
2109,5%
Spilbar ned til odds
1,37
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Fakta om Isabeau Kay
Startnummer: 7 (20 meters tillæg)
Kusk: Thomas Bonde
Vinderprocent: 13
Pladsprocent: 28

Fakta om Hillary Frost
Startnummer: 3
Kusk: Kenneth Andersen
Vinderprocent: 7
Plads: 37

Analyse
Jeg synes det er en meget skæv duel bet365 her har sat op, og mens jeg skriver, så undrer jeg mig over, om der er noget jeg har overset. Det synes jeg nu ikke, og måske er oddssætteren forblændet af Hillary Frosts sejr i seneste start. Den blev dog taget i et formløb (absolut laveste klasse indenfor travsporten), også selv om formløbet var placeret tidligere på dagen end normalt. I det slagne felt var Irmalie Morell, Sea Nike og Everton, og det siger absolut ingenting om noget som helst.

Hillary Frost er rimelig hurtig fra start, men uanset om det skulle lykkes Kenneth Andersen at ramme spids, så slipper han til 1 Merry New med Henrik Lønborg. Rammer han ikke spids, så bliver det et løb i tredje par indvendigt bag Merry New og Luka Østervang.

7 Isabeau Kay havde en ok sæson sidste år med 2 sejre i 12 forsøg. Klassen omkring de 100.000 kr. er hård i Danmark, og det varer vel heller ikke mere end et par år, før Isabeau Kay går i avlen. Hun fik overstået comebacket til løbene efter et par måneders pause i Odense 25/2, hvor hun fik et hårdt løb mod Letscountthemoney. Isabeau Kay var spillet til næstfavorit, men fik ikke med udfaldet at gøre.

Nu har Isabeau Kay fået løbet i kroppen, og selv om hun næppe slår 5 Lady Pettersson, 1 Merry New og 6 Joss Q C (se V5 infoanalyse), så bør hun besejre Hillary Frost alene på sin gode slutspeed. Det ligner tredje par udvendigt undervejs, og så sidder jeg altså ret roligt, når de går ind på Billunds laaaaange opløb.

Spil de 1,50 - der er fin værdi.

Fremtidige tips

Ekspert Atalanta - Cremonese
9 feb 18:30
Betvalue
2108%
1,75Betano
Ekspert Vejle Boldklub - Fredericia
9 feb 19:00
Betvalue
2108%
1,98Betano
Ekspert AGF - OB
9 feb 21:00 4 kommentarer
Betvalue
2108%
1,70Danske Spil
Ekspert Tottenham - Newcastle
10 feb 20:30
Betvalue
1104%
1,80Betano
Ekspert F.C. København - Viborg
11 feb 19:00
Betvalue
1105%
1,70Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.