Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 42-0-58%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Festen med kontraspillene fortsætter, på trods af at nordicbet er blevet mere opmærksom på spillene.
Hviderusland og Saudi Arabien,skal ud i en dyst, om den sidste plads med videre deltagelse fra gruppe C. Her er der et spil på at Hvidesusland ikke laver 5 kontramål mere end Saudi Arabien.
Hviderusland er langt fra noget kontrahold. De har ikke scoret over 3 kontramål i en kamp indtil nu, så hvorfor skulle de pludselig kunne lave 5 mere end Saudi-Arabien? Hvideruslands spil er bygget op omkring Rutenka i det etablerede angrebsspil, og slet ikke noget hold, som kommer hurtigt afsted.
Saudi-Arabien er heller ikke specielt dygtige i kontrafacen, og laver ca. 2-3 kontramål pr. kamp under dette mesterskab. Og så skal Hviderusland altså op at lave 7-8 for dette spil ikke går hjem.
Saudi-Arabien har kun tabt med denne linje en gang under turneringen, hvilket var til Serbien. Jeg ser rigtig gode muligheder for de ikke taber kontraregnskabet med 5 mål igen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar