Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Det dufter af en pointdeling i Genova
- Chance (1-X-2)
- 35-37-28%
- Betvalue
- 3110,3%
- Spilbar ned til odds
- 2,70
- Rigtig/forkert
- 1-0
- Det er to mandskaber som først og fremmest har et mål, at overleve og blive i Serie A og det er de meget tæt da de mangler få point derfor vil en pointdeling gavne begge mandskaber.
- Oddset er faldet en del på uafgjort de kommende dage og det giver normalt et godt tegn på tingene især i Serie A.
- Fire af de seneste seks indbyrdes opgør mellem de to mandskaber er sluttet uafgjort.
- Genoa har spillet en tredjedel af deres opgør i denne sæson uafgjort, og to af deres seneste fire opgør er også sluttet uafgjort. Hjemmeholdet har tolv point ned til Empoli som er tredjesidst med otte spillerunder tilbage derfor skal de heller ikke bruge ret mange point før de matematisk kan føle sig sikre på overlevelse.
- Udinese har spillet fem af deres femten udekampe uafgjort. Deres sæson er mere eller mindre overstået og med to nederlag i træk kan de godt leve med en pointdeling i Genova.
- På papiret synes jeg det er to mandskaber som virker lige jævnbyrdige over hele banen, og som også gør det peger i retningen af et tæt og jævnbyrdigt opgør.
- Det er ikke to mandskaber som vælter sig i mål og chancer i denne sæson, og som også gør det kan blive målfattigt især fordi Udinese også er uden Thauvin i det offensive.
- En tidlig scoring i opgøret kan ændre på tingene og pludselig gøre det bliver et helt åbent opgør.
- Udinese er mere eller mindre tæt på, at være sikret overlevelse og kan derfor spille mere frit.
- De seneste to indbyrdes opgør er sluttet med to sejre til Genoa.
- Det er lidt enten eller med Udinese og som kun har spillet syv opgør uafgjort i denne sæson.
Vbet er i odds 2,98 og oddset er generelt faldende de fleste steder.
Genoas forventede startopstilling: 4-2-3-1: Leali- Sabelli, De Winter, Vasquez, Martin- Frendrup, Masini- Zanoli, Maloinovskyi, Miretti- Pinamonti.
Udineses forventede startopstilling: 4-4-2: Okoye- Ehizibue, Solet, Bijol, Kamara- Atta, Lovric, Karlstrøm, Payero- Bravo, Lucca.
Trupnyt: Genoa har tvivl om et par reserver til opgøret, men ellers kan man stille i noget som ligner stærkeste opstilling. Udinese må undvære vigtige Thauvin(fast) i det offensive som er skadet, plus man har tvivl om et par reserver til aftens opgør.
Gazzetta Dello Sport, corrieredellosport.it, Tuttomercatoweb.com, genoacfc.it, sportmediaset.mediaset.it, ilsecoloxix.it, udinese.it, sport.sky.it
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar