Match center
Vundet
Spiltip af StormFang
den
3 kommentarer
47 visninger
1
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Ren LCK kvartfinale med få kills i sigte.
Findes under 'Esport - LOL - World Champs' --> 'Gen.G v DWG KIA' --> 'Kort 1' --> 'Kort 1 - Totaler' --> 'Antal kills'
- Chance (Over-Under)
- 40-60%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
- 24
Betting tip
- DWG snitter 22,33 total kills/map for 51 LCK maps og Gen.G snitter 22,66 total kills/map for 47 maps.
- Ud af DWGs 51 LCK maps er 36 (71%) af dem endt under linjen. For Gen.G er det 34 ud af 47 maps (72%) som er endt under linjen.
- Under Worlds er 6 ud af 11 (55%) af DWG KIAs maps endt under linjen mens det er 5 ud af 7 (71%) for Gen.G.
- Der spilles til daglig BO3 i LCK, og ud af DWGs 20 første maps er 18 (90%) af dem endt under linjen mens den hedder 16 ud af 20 (80%) for Gen.G. Gennemsnittet ligger på 19,5 total kills/map for DWG mens den er 21 for Gen.G på deres første maps i en serie.
- 5 ud af deres 6 internt spillede maps under LCK Summer Split endte under linjen. De to første maps i de to BO3'ere endte med henholdsvis 19 og 13 total kills.
- De to hold havde et enkelt map i starten af LCK summer split hvor der faldt hele 52 kills i kampen. Så de kan altså godt gå til den.
- Gen.G er favoritter til at vinde Worlds. DWG KIA skal måske prøve at satse fra starten af serien med mere agressivt spil, som kan give flere kills.
- .
Oddsmarked
Også fin værdi hos Danske Spil på under 24,5 kills til odds 1,90.
CV: 55%. BV: 104,5%.
Jeg forventer at Unibet åbner op for under/over X antal kills i kampen i løbet af en dag eller to.
.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar