18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Fulham - Everton: Over 1,5 Andreas Pereira skud i kampen

2,70Danske Spil
Craven Cottage Darren England
Spiltip af Weberen den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Jeg har kigget lidt imod London i denne PL runde, hvor Fulham tager imod Everton i en kamp, hvor jeg tror der kommer skud i begge ender.

Chance (Over-Under)
40-60%
Betvalue
2108%
Spilbar ned til odds
2,50
Rigtig/forkert
1
Læs Danske Spil-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • Andreas Pereira tager frispark for Fulham, og i dette opgør tror jeg han vil blive skubbet lidt længere frem.
  • Everton mangler også en vigtig defensiv profil i Tarkowski, og hans fravær kan give Fulham bedre muligheder.
  • Andreas Pereira snitter 1,2 skud pr. kamp, og kigger man på hans seneste 9 kampe, har han haft 1, 2, 0, 2, 0, 2, 0, 1, 2, Så i 4 ud af de seneste 9 er han gået over linjen.
  • Fulham har i snit 13,40 skud pr. kamp, hvilket er over hold som Crystal Palce, Brentford og Aston Villa. Så de investere også i det offensive fodbold.
  • Fulham har hjemmebanefordelen, og det bør sende dem længere frem på banen. Derudover så har de muligheden for at spille sig helt op på en 8. plads, hvis de laver en god slutspurt, og det bør være motivation nok til at gå højt, og gå efter de tre point.
Hold øje med
  • Fulham har mange dygtige offensive profiler såsom Smith Rowe, Iwobi og Jimenez som kan tage skud og chancer fra Andreas Pereira.
  • Everton er et rigtig godt organiseret mandskab, som står lavt og kompakt, hvilket kan blive en udfordring for Fulham at få åbnet op for.
  • Everton ligger som nr. 4 ift. laveste xGA med 40,6, og tillader i snit 12,49 skud imod sig pr. kamp, hvilket er i den lave ende ift. PL.
  • Andreas Pereira er en oplagt kandidat til at blive pillet ud i løbet af 2.halvleg. Han snitter 61 min. pr. kamp.
Oddsmarked

Samme spil giver odds 1,25 hos Betinia, og bet365 ligger i odds 1,22. Unibet ligger tilgengæld i odds 2,70 her, 

Holdene:
Fulham:
Leno; Tete, Andersen, Bassey, Robinson; Lukic, Berge; Smith Rowe, Andreas Pereira, Iwobi; Jimenez

Everton:
Pickford; Young, O'Brien, Branthwaite, Mykolenko; McNeil, Gueye, Garner, Doucoure, Ndiaye; Beto

Velkomstbonus
Danske Spil
Omsætningskrav
0x
Min. Odds
0.00
Min. Bonus
0 kr
Anmeldelse
Se dagens tilbud
Regler og vilkår:  Vi henviser til Danske Spil hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.