Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Sortland taber igen
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 30-20-50%
- Betvalue
- 5135%
- Spilbar ned til odds
- 3,33
- Rigtig/forkert
Frigg vil med seier her legge sig som nummer to i den jevne afdelingen. Kun et hold i ligaen har scoret mere enn Frigg. Hjemme har Frigg 2-2-0/15-5. De to seire har dekket dette HC og i sidste udekamp vandt de 5-0. De har også slået topholdet Harstad 2-0 ude så Frigg er mere end gode nok til at vinde stort i dag - mod ligaens eneste virkelige svage hold.
Sortland ligger helt sidst. De har tabt alle sine kamper. De har tabt 3/7 med mindst fire, bl.a. sidste hjemmekamp(0-7) mod Senja og 2/7 har været med nøjaktig tre mål. Ude er det selvfølgelig enda svagere end hjemme, hvor de har tabt 14-0, 7-0 og 3-0.
Det har ikke været så nemt at finde odds på kampen. De fleste bookmakerne har valgt at kun have spill på 1x2 hvor det typisk er odds 1.15-1.2 på hjemmeholdet og eneste bookmaker har været ude med spil på at Frigg vinder med mindst fire og de la sig på 3.15.
Jeg vender tilbage med ytterlige info om kampen, men legger denne hurtig ud så oddsen kan nåes før det evt. falder kraftig.
Spillet findes under "vindermargin" hos Betfair.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar