18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

French Open: Ferrer, Davydenko, Stepanek

Spiltip af kongetoa den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
79%
Betvalue
4128.0%
Spilbar ned til odds
1.27
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Her kommer efter min mening et godt bet til French Open.

Spillet går på at en af de 3 spillere: David Ferrer(odds 4,5), Nikolay Davydenko(odds 2,9) og Radek Stepanek(odds 20) når semifinalen.

Lodtrækningen hvor vi skal finde den ene semifinalist ser således ud:
N.DAVYDENKO [4] vs M.SAFIN
D.JUNQUEIRA vs I.LJUBICIC [28]
M.DANIEL vs J.MELZER
G.MONFILS vs L.HORNA
T.ROBREDO [12] vs M.GICQUEL
J.VANEK vs R.STEPANEK [21]
L.HEWITT [25] vs M.FISH
F.SANTORO vs D.FERRER [5]

som jeg ser det er det helt sikkert Davydenko(allround) der er favoritten med Ferrer(grusspecialist) som tæt på lige sandsynlig derudover har jeg valgt de 2 outsidere Stepanek(allround) og robredo(grusspecialist) som jeg ser som Ferrer og Davydenkos modstandere om pladsen.

Ferrer har tidligere i år været i 2 finaler på grus og vundet den ene og har været godt kørende i år.

Davydenko er slideren der virkelig giver sig fuldt ud for hver enkelt bold og har gjort det rigtig godt i år hvilket har resulteret i 2 sejre(1 på grus, 1 på hardcourt) og en finale hvor han desværre måtte trække sig mod federer med en lægskade efter at have tabt første sæt i tiebreak.

Stepanek har derudover også gjort det rigtig godt i år senest i Rom, hvor han bl.a. slog Federer og Ferrer på grus og nåede semifinalen hvor han måtte trække sig mod Djokovic pga hedeslag.

For at vores spil ødelægges ser jeg det kun muligt for følgende:

Robredo tabt 2 gange til Ferrer i år og de mødes højst sandsynlig i 1/8 dels finalen, han er grusspecialisten der endnu ikke har slået til i år.

Ljubicic har tidligere vist han kan spille på grus men det har han endnu ikke vist i år. Han har en powerserv og er nok generelt bedre på de hurtigere underlag.

Monfils er et ungt talent der spiller okay på grus mangler nok stadig en del for at slå de allerbedste på grus.

Fish favoritunderlag de hurtige, mener ikke han har det der skal til for at slå hewitt eller Ferrer.

Hewitt mangler simpelthen grusform kun spillet 1 kamp på grus i år.

Safin kan slet ikke finde tilbage til fordumsstyrke mangler niveauet for at slå de bedre spillere.

kunne have skrevet meget mere men finder der er ca 80% chance(38% davy, 30% ferrer og 11% Stepanek) for den går hjem
Robredo(8%) og Ljubicic(6,5%) som de største trusler, de andre modstandere har meget marginale vinderchancer

for at få odds 1,62 skal spillet fordeles så 8,1% sættes på Stepanek - 36% på Ferrer - 55,9% på Davydenko.

Lets beat the bookies!

Flere tips

Ekspert Fenerbahce - Sturm Graz
5 aug 20:00
Betvalue
1105%
1.62Betano
Ekspert Debrecen - F.C. København
6 aug 19:00
Betvalue
1105%
1.82Campobet
Ekspert Ajax - Shelbourne
6 aug 20:00
Betvalue
2108%
2.05Betano
Ekspert Valur - FC Nordsjælland
6 aug 20:30
Betvalue
1103%
1.67Campobet
Ekspert AZ Alkmaar - ADO Den Haag
8 aug 21:00
Betvalue
1105%
1.70Betano
Ekspert Nedrykning Serie A
23 aug 18:30
Betvalue
3117%
1.95Betano
Ekspert Super Bowl LXI
10 sep 02:20 3 kommentarer
Betvalue
5140%
70.00Betsson
Ekspert Carolina Panthers sæson sejre
10 sep 02:20
Betvalue
1103%
1.75Unibet
Ekspert NFC South Division winner
10 sep 02:20
Betvalue
2106%
3.80Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.