Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 58-42%
- Betvalue
- 1101,5%
- Spilbar ned til odds
- 1,72
- Rigtig/forkert
Fredericia tager idag mod Brønshøj. En afskedskamp for Fredericias assistenttræner Steen Thychosen, samt selvfølgelig Bo Henriksen der har dirigentstokken for Brønshøj. Jeg tror på en kamp, hvor begge hold kan spille frit, og laver mål. Det gør bookmakerne generelt også, men nordicbet stikker lidt højere på et over-spil til denne linie end resten af markedet.
Spil den fordi:
- Fredericia er uden forsvarsprofil Marc Pedersen, som er i karatæne*. Han har spillet i 29/32 kampe for Fredericia denne sæson. Desuden døjer holdet med flere skader**, og selvom nogle af de tvivlsomme skulle blive klar, er de formentlig ikke 100% friske. Det åbner op defensiv der er mere såbar end normal.
- Brønshøj har midterforsvar Thomas Hansen ude med karatæne. Han spiller når han er klar, og er derfor en mangel i det defensive.
- De sidste 4 indbyrdes opgør er endt over linjen. Dette sammenholdt med manglende defensive folk, og to hold der hellere går efter sejren, for at give en ordentlig afsked, idet et nederlag rent tabel-mæssigt ikke har den store betydning, giver gode chancer for at dette sker igen.
Hold øje med:
- Fredericia har spillet under linjen i de sidste 3 kampe. De har dog selv scoret i alle tre
- Brønshøj er ikke i udpræget god form. Ej heller med mål.
- Kampen har ikke den helt store betydning, set ud fra tabellen. Intensiteten skal leve på, at begge hold vil give en god afsked til deres træner. Manglende intensitet plejer dog ikke at være hverken Wael eller Bo Henriksens akilleshæl.
*http://www.tipsbladet.dk/nyhed/generelle/karantaener-hvem-er-ude
**http://www.bold.dk/nyt/Wael-vil-slaa-Bo-Henriksen
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar