18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Frankrig - Danmark: X

11,50Betfair
Spiltip af Bry18k den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
52-9-39%
Betvalue
1103,5%
Spilbar ned til odds
11,11
Rigtig/forkert
Læs Betfair-anmeldelse
Betting tip

Så er det dagen derpå!

Danmark "tager imod" Frankrig i Malmø Arena i Danmarks hidtidig kun 2. VM finale.

En finale mellem et hold i stor medvind og med hjemmebane, mod verdens uden tvivl bedste mandskab spiller for spiller. Karabatic, Fernandez, Omeyer, Abalo, Guigou, Gille - navnene taler for sig selv.

De navne krydret med de nye stortalenter i form af Barrachet og Accambray.

Danmark har ifølge min opfattelse i øjeblikket verdens klart bedste angrebsspiller. Mikkel Hansen - kan skyde udefra, brække ind- og udad, spille sine medspillere fri og har et super overblik. I denne turnering har han virkelig vist sit værd, og på trods af Spanien i semifinalen havde stort fokus på ham, bombede han alligevel i 2. halvleg.

Herudover har Danmark godt 10.000 tilskuere i ryggen. Selv de svensker tilskuere med billet til finalen må formodes at holde med DK, som de har gjort førhen i turneringen. Og hjemmebanen kommer til at gøre en afgørende forskel. Vi så det, da Tyskland blev verdensmestre - de havde ikke holdet, men hjemmebanefordelen afgjorde alt - i forhold til såvel spil som dommere.

I dag tror jeg bliver en meget tæt kamp, som Danmark efterhånden har for vane at spille i de vigtige kampe.

Hvem husker ikke EM i 2006, da vi stod lige med Island eller mod selvsamme modstander i VM 2007, hvor kampen gik i dobbelt forlænget spilletid og endte 42-41. Eller i VM-semifinalen mod Polen for et par år tilbage.

Jeg prøver det frække kryds - og håber naturligvis derefter, at Danmark tager kampen i forlænget spilletid ;-).

God kamp!

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.