Match center
Tabt
Voith-Arena
Spiltip af Kugelblitz
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Oprykkere bør ikke være favoritter mod Union
- Chance (1-X-2)
- 35-28-37%
- Betvalue
- 1103,6%
- Spilbar ned til odds
- 2,70
- Rigtig/forkert
Betting tip
Derfor skal du spille den
- Det er en duel mellem to 2. Bundesliga-hold, men Heidenheim er oprykker og Union Berlin var længe med fremme i toppen (men sluttede 9’er).
- Berlin-mandskabet har forstærket sig en smule mens man har holdt fast i de vigtige folk, og det ligner at man kan forbedre sidste sæsons placering.
- Heidenheim har satset ungt og har ikke mange folk med 2.BL-erfaring, og kan nok ikke håbe på mere end overlevelse eller en midterplacering.
- At man er et niveau under de bedste sås i weekenden, hvor Braunschweig uden besvær sejrede 3-0.
- Union er ubesejret i sæsonens to første kampe efter 0-0 mod Karlsruhe og 1-1 mod Düsseldorf - to gode mandskaber.
- Især Düsseldorf-kampen lovede godt for berlinerne, der viste meget højt niveau og som burde have vundet kampen.
- Jeg ser ikke dette odds holde til kampstart.
Det skal du holde øje med
- Det er stadig tidligt i sæsonen og Heidenheim kan rydde på oprykningsbølgen.
- Union har haft en god organisation, men har ikke haft tur i målscoringen.
- Hjemme tabte Heidenheim kun to kampe i 3. Liga, mens Unions fire udesejre var femtedårligst sidste sæson.
Trupnyt
Opdateres.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar