Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 60-40%
- Betvalue
- 3111%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Dunaujvaros er et typisk hurtigt spillende mandskab, som ynder hurtige afslutninger og generelt er mest bevendte med et højt tempo i deres game plan. Rent forsvarsmæssigt kan de stadig forbedre sig. De satser på hurtige opgiver kast, og er meget villige til at løbe kontraer.
De mest fremtrædende offensivt er Ferling, Sabai og Radulovics, som dog er tvivlsom. Ellers er det værd at hæfte sig ved at de har 3 søskende i truppen. De tabte premieren med 30-33 på udebane mod Siofok.
Györ må anses for værende en af de helt store favoritter til CHL trofæet i år, især med den aktivitet de har vist på transfermarkedet. De har hentet Andrea Lekic i Krim. Vel en af de verdens bedste spillere i den offensive del af gamet. Derudover har de hentet stærke spillere som verdens bedste streg, Heidi Løke, og en rigtig hurtig fløj og kontra spiller, Radicevic, som er hentet i Budocnost. Bredden ser meget skræmmende ud og med de nye signings ser start 7'eren skræmmende ud, som også indeholder stjerner som Lunde Haraldsen og Görbicz i topform.
De vandt samtlige kampe sidste år i den ungarnske liga, hvilket også forventes i år. Champions League er det store mål for dette mandskab. De står generelt mere løst i forsvaret i ligaen i modsætning til når de spiller ude i Europa.
De vandt premieren med 34-27 ude mod Veszprem. Optakten har været stærk med bla. en sejr over Larvik (de forsvarende CHL mestre)
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar