Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 70-30%
- Betvalue
- 2107,1%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
Wimbledon, 1 runde græs.
Cibulkova er en af de spillere, jeg har størst fidus til at kunne overraske i dette års Wimbledon. Hun slår meget hårdt og fladt, og der er virkelig power i hendes spil når det fungere, hvilket Caroline fandt ud af sidste år. Hun har en okay serv og hvis den fungere, er hun rigtig dygtig til at komme til nettet og flugte.
Cibulkova møder Klara Zakopalova, en spiller hvis mentale tilstand der kunne skrives tykke bøger om. Selvom hun er en rutineret spiler efterhånden, kan man ofte se hende med tåre trillende ned af kinderne, hvis hendes spil ikke lige fungere.
Derudover skal det siges at hun faktisk er en ganske god græsspiller, og det langt fra er nogen ønskelodtrækning Cibulkova har fået i første runde. Zakopalova, har en ganske udmærket baghånd, og har tidligere lavet flotte resultater ved Wimbledon.
Jeg tror simpelthen Cibulkova har alt for meget power på græsset til at Zakopalova kan følge med, og jeg kan ikke forestille mig at Tjekken kan stå imod trykket.
H2H er 2-0 til Cibulkova, seneste møde var i år på grus hvor det blev en tæt kamp. Denne ser jeg Cibulkova vinde noget nemmere, da underlaget er til hendes fordel.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar