Tabt
Tips & Spilforslag
Djurgården - Gefle: Over 2,5
Spiltip af a58817
den
3 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 46-54%
- Betvalue
- 2105,3%
- Spilbar ned til odds
- 2,17
- Rigtig/forkert
Betting tip
Djurgården:
Problemet med et overspil er, at DIF ikke har scoret et regulært mål i sine to første turneringskampe. På deres hjemmeside siger de, at de ikke vil lave alverden om på deres forsvarsspil! Af skader har de kun Mattias Jonson, ingen har endnu karantæne. Så stærkeste opstilling, hvad det så end betyder i øjeblikket .-)
Træningskampe
14/2 DIF - IK Sirius 1-1
21/2 IF Brommapojkarna - DIF 1-1
28/2 Örebro SK - DIF 2-1
5/3 Vasalunds IF - DIF 1-3
8/3 DIF - IFK Norrköping 2-2
14/3 FC Inter Åbo - DIF 1-1
19/3 Portimonense - DIF 2-2
30/3 Helsingborgs IF - DIF 2-2
Gefle:
Holdet har fået en rigtig god start på sæsonen, senest med en 2-1 udesejr over Hammarby. Hvad der især er værd at bemærke, er Gefles angrebsduo(Jawo og Berggren), som ser ud til at være skarpe fra første kamp. Jonathan Berg er tilbage fra sygdom. Jawo fik nogle knubs i søndagens match, men meldes klar. Så også her stærkeste opstilling.
Træningskampe:
30/3 Gefle IF ? Sirius 2-1
25/3 Gefle IF ? Vasalund 2-4
21/3Gefle IF ? Barcelona(ikke FC!) 3-0
14/3 Hammarby - Gefle IF 1-0
7/3 IFK Mariehamn - Gefle IF 1-1
1/3 Brommapojkarna - Gefle IF 1-0
25/2 Gefle IF - IK Brage 1-0
22/2 FC Banants - Gefle IF 2-0
18/2 FC Alania - Gefle IF 2-1
14/2 Gefle IF - GIF Sundsvall 4-1
7/2 Gefle IF ? Örebro 0-3
Som træningskampene også indikere, så spiller Gefle meget henholdende på udebane, så kommer de bagud 1-0, kan det ?låse? matchen, og ødelægge dette væddemål, da jeg tvivler på af Gefle kan lægge et massivt pres på DIF. Gefle behøver dog ikke spille så forsigtigt, da de pointmæssigt er ?foran? planen.
Siden Gefle rykkede op i den bedste række for 4 år siden har de mødt Djurgården 8 gange. Det er blevet til 7 DIF sejre og en til Gefle! De 4 hjemmekampe i Stockholm er alle vundet og 2 af 4 er gået over 2,5 mål.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar