Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 40-60%
- Betvalue
- 3111%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
1,85 Betsson
Ingvild Flugstad Østberg fra Norge har været et stort talent i et par sæsoner efterhånden. Hun er kommet nærmere toppen i langrend. Især i sprint er det gået godt denne sæson for Østberg. Hun har en 4 plads fra Rogla som bedste resultat. I en lignede sprint i Düsseldorf blev hun nummer 10. Østberg er normalt ikke blandt de bedste i prologen, men i dette lille felt bør det ikke give problemer med at gå videre. Østberg blev nummer 7 senest i Otepææ og gik i finalen i NM. Formen ser ud til at være rimelig for Østberg.
Denise Hermann fra Tyskland har sin styrke i sprint, men det skal helst være i en hårdere løjpe end det som findes i Moskva. Der har været gået to lignede sprinter denne sæson i Düsseldorf og Milano. Her gik hun ikke videre i den ene og blev nummer 22 i den anden. Hermann tog en 4 plads I Toblach i tour de ski. Et løb som var noget hårdere end dette. Hermann kom ikke videre fra den sidste sprint i Otepææ, som dog gik i klassisk, som ikke er hendes bedste stilart.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar