18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Voided
Tips & Spilforslag

Dea Herdzelas - Reka-Luca Jani: 1

2,25ComeOn
w60 - Zagreb - grus
Spiltip af filihankatten den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

itf kvinder - Zagreb Semifinale - grus

Efter et par partier tog Jani næsten kontrollen og gjorde kål på lokale Ruzic. En ny hårdtslående kvinde venter i dagens kamp i form af Herdzelas. Herdzelas måtte bruge mere krudt mod en godt spillende Lukas, og har fine chancer her.
Chance (1-2)
45-55%
Betvalue
1101,3%
Spilbar ned til odds
2,22
Rigtig/forkert
0-1
Læs ComeOn-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • Herdzelas var meget voldsom sidste år med 40-14 på grus og 3 titler.
  • Herdzelas er meget hårdtslående og kan køre virkeligt godt flow i egen serv.
  • Selvom resultat for Jani var overbevisende så snyder tallene lidt. 2 sæt var f.eks et hav af 30-30 og 40-40 situationer hvor hun havde dagen. Herdzelas vil i højere grad udfordre Jani i de tætte partier med sin rutine.
  • Herdzelas viste god moral i dagens kamp hvor hun kom skidt fra land. Hun tog også Potapova ud i 3 sæt i sidste uge, og har niveauet til at slå modstandere der ligger over hende på ranglisten.
Hold øje med
  • Jani har bare en klasse på grus. Selvom hun i ny og næ rammer en dårlig dag er hun overvejende en skræk modstander.
  • Jani har ikke smidt et sæt i denne uge. Når først man kører i den rille er man svær at nedlægge.
  • Herdzelas plejer at være stærk i den første del af kampen. Hvis kampene bliver for lange plejer hun at være kvinden der oftes falder størst i niveau.
  • Jani er ikke specielt høj og kæmper ofte med sine partier. Hun kompenserer det dog med at være utrolig stærk i grundspillet, her vil hun umiddelbart også have en fordel hvis hun kommer ud af det første tryk.
Oddsmarked

Markedet er pt. enig. ComeOn og Bwin og Nordicbet 2,25. Bet365 og 888Sport 2,20. Markedet har været en lille smule stigende på Herdzelas og forventer egentlig yderligere stigning her. Det virker som en kamp man godt kan vente med at tage lige inden kampstart.

Herdzelas har modsat Jani været en smule presset i denne uge men har klaret cuttet. Jeg syntes endnu ikke hun har brændt det sidste krudt af, og forventer at hun godt kan ligge stort pres på Jani her. Jani har selv klarede det fint i denne uge, men når man dykker dybt ned i hendes kampe, så er der noget at komme her for Herdzelas, som virker klar til at tage endnu en fin skalp.

God kamp

Velkomstbonus
ComeOn
Omsætningskrav
5x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
100 kr
Anmeldelse
100% bonus up til 1.000 kr
Omsætningskrav: 5x omsætningskrav på indbetaling + bonusbeløb til min. odds 1.80 indenfor 60 dage. Maksimale indsats per væddemål er 250 kr.
Regler og vilkår:  Vi henviser til ComeOn hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.