Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 55-45%
- Betvalue
- 2107,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
Det er to hold med reserverne på mål, der mødes i aften, når DC United tager imod Philadelphia Union. Begge mandskaber har fine offensive kræfter, og det kan endde med en del mål.
Vi skal bare bruge tre for at vinde dette spil, og det kan DC Uniteds nyeste offensive indkøb måske hjælpe med. I ugen op til kampen har man nemlig hentet altid målfarlige Alvaro Saborio i Real Salt Lake, og han bliver genforenet med Fabian Espindola. De to var garant for mål i RSL - er de også det i DC United?
Betingelserne for det er i hvert fald ganske glimrende, når de står over for Philadelphia Union, som ikke har haft nogen specielt god sæson. Defensivt har man haft mange problemer, og kun New England Revolution har lukket flere mål ind.
Alt i alt ser jeg fine muligheder for, at vi får en del scoringer at juble over i aften, når DC United og Philadelphia Union møder hinanden.
Se mit andet tip på kampen for yderligere informationer:
http://www.betxpert.com/bruger/tips/dc-united-philadelphia-union-1-1
Forventede startopstillinger:
DC United (4-4-2): Andrew Dykstra - Chris Korb, Steven Birnbaum, Bobby Boswell, Chris Kemp - Nick DeLeon, Davy Arnaud, Perry Kitchen, Chris Rolfe - Fabian Espindola, Alvaro Saborio
Philadelphia Union (4-2-3-1): Brian Sylvestre - Ray Gaddis, Ethan White, Maurice Edu, Fabinho - Vincent Nogueira, Brian Carroll - Sebastien Le Toux, Cristian Maidana, Eric Ayuk Mbu - C.J. Sapong
Derfor skal du spille den:
- DC United har nogle sprudlende offensive kræfter, der indtil nu ikke har levet op til forventningerne i år. Men talentet er der, og det er ikke blevet dårligere med tilgangen af Alvaro Saborio.
- DC Uniteds målmand Bill Hamid, som er blandt ligaens allerbedste, sidder igen ude med skade. Derfor skal Andrew Dykstra stå for tredje kamp i træk. Han er et par niveauer under og har ikke gjort det specielt overbevisende.
- Philadelphia Union har lukket 34 mål ind, næstflest i Eastern Conference. Holdet har store defensive problemer - især på målmandsposten. Her har Brian Sylvestre - der reelt set er fjerde-/femtevalg vogtet buret - og man kan sætte spørgsmålstegn ved hans kvaliteter. Han er i hvert fald ikke fremtiden for klubben.
- Philadelphis seneste fem kamp har budt på mindst tre mål - det samme har ni af de seneste ti.
- DC Uniteds seneste fem hjemmekamp er endt med mindste tre scoringer.
Det skal du holde øje med:
- Begge hold døjer også med lidt offensive skader.
- Ingen af de to angreb har udlevet potentialet i denne sæson, hvor de har haft svært ved at score til tider.
- Alvaro Saborio har kun trænet med i denne uge hos DC United, og spørgsmålet er, om han er klar - og om han overhovedet starter inde.
Trupnyt:
DC United må undvære startende målmand Bill Hamid for tredje kamp i træk. Det er et stort tab for holdets defensiv. Defensivt mangler man også den startende højreback Sean Franklin, mens midtbanen er uden Michael Farfan, mens Marcus Halsti er tvivlsomme. Offensivt er Chris Pontius også tvivlsom.
Philadelphia Union må stadig bruge fjerde-/femtevalget i målet, men han har efterhånden stået i mange kampe i træk. Michael Lahoud er ude på midtbanen, og offensivt er Fernando Aristeguieta og Conor Casey tvivlsomme.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar