18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Cleveland Cavaliers-Boston Celtics: R. Wallace under 3,5 rebounds

Spiltip af Hougaard10 den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Rasheed Wallace(BOS) har været en stor skuffelse i år, hvor han slet ikke har produceret i det omfang, man havde forventet. Således heller ikke på rebounding-fronten, hvor det i PO kun er lykkedes ham at gå over linjen 1 af de 9 kampe, og han snitter kun 2.0.
Desuden gik han under 3/4 i reg. season mod Cavaliers.
Chance
61%
Betvalue
3112,9%
Spilbar ned til odds
1,64
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Wallace har efterhånden opnået lidt af hvert i NBA, hvor han bl.a. kan skrive et mesterskab på CV´et fra tiden i Detroit, men alderen er ved at indhente den iltre PF/C, der har skuffet stor i indeværende sæson. Han har haft enkelte gode kampe, som gm2 mod Cavaliers i denne serie, hvor han lavede hele 17pts, men derudover har der været langt mellem de gode præstationer.

Reboundmæssigt har det virkelig været sløjt for ham i PO, hvis man tager i betragtning, at han er 6-11, og gennem tiden har været en god rebounder. Han snitter 2.0 i PO, hvilket er langt under niveau, og den eneste kamp han er gået over i i PO var gm2 mod Heat. De resterende 8 er han gået under 4. Læg dertil at han gik under 3 af 4 i reg. season mod Cavaliers.

Dog skal det nævnes, at ´Sheed gennem mange sæsoner har været en god rebounder, så han ved godt, hvad gamet går ud på, og for en big-guy som Sheed, vil der ikke være langt op til de 4, om end de seneste præstationer ikke indikerer, at han vil steppe op.

Fremtidige tips

Ekspert Tottenham - Newcastle
10 feb 20:30
Betvalue
1104%
1,80Betano
Ekspert Everton - Bournemouth
10 feb 20:30
Betvalue
2107%
1,85Betano
Ekspert West Ham - Manchester United
10 feb 21:15
Betvalue
2109%
2,10Unibet
Ekspert F.C. København - Viborg
11 feb 19:00
Betvalue
1105%
1,70Betano
Ekspert AGF - FC Midtjylland
12 feb 19:00
Betvalue
2106%
2,42Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.