Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Får vi et rolig forestilling på Abanca Balaidos?
I denne play-off kamp skal Celta Vigo forsvarer en føring imod PAOK, og det tror jeg kan give os et lidt mere taktisk opgør med få skud og mål i sidste ende.
- Chance (Over-Under)
- 40-60%
- Betvalue
- 2109,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Spillere som Zivkovic, Despodov, Taison, Pelkas og Ivanusec er alle ude af dette opgør, og det ser jeg som et stort plus for dette spil.
- Celta Vigo snitter 11,24 skud pr. kamp i La Liga, hvilket er i den lave halvdel, og ift. skud imod pr. kamp ligger Celta Vigo på 11,48 som også er i den lave ende.
- Celta Vigo har en 2-1 føring fra det første opgør, og det kan få dem til at holde lidt igen, og have mere fokus på at lukke ned fra PAOK og forsvarer deres føring, hvilket kan give os et skudfattigt opgør.
- De to hold har mødt hinanden to gange i denne sæson i EL, og her er det endt med 14 og 20 afslutninger.
- PAOK kommer på en svær udebane, og jeg forventer de vil forsøge at holde sig inde i opgøret så længe så muligt, hvor de vil forsøge at holde kontrollen på opgøret, da et mål imod vil gøre det rigtig svært for gæsterne at komme tilbage.
- PAOK mangler også flere defensive profiler forud for dette opgør (se holdinfo).
- PAOK skal på et eller andet tidspunkt frem og jagte et resultat, og det kan unægteligt give mulighed for skud. Det gælder begge veje, for hvis Celta Vigo får mere plads kan de også stikke kniven ind den anden vej.
- Celta Vigo har rigtig mange dygtige folk oppe på de offensive positioner, og kan de sende Jutgla, Duran, Lopez, Swedberg, Iglesias og Aspas der kan komme til skudmuligheder.
Betano har nogen andre linjer, men her kan man ikke spille på under antal skud. Det kan man hos Unibet og her er linjen på 25,5 hvor der er odds 1,55.
Holdene:
Celta Vigo: Cervi, Duran og Sotelo er alle ude af dette opgør
PAOK: Balde, Despodov, Ivanusec, Konstantelias, Lovren, Meite, Mug, Pavlenka, Pelkas, Sastre, Zivkovic og Taison er alle ude af dette opgør.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar