Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 30-70%
- Betvalue
- 3112,5%
- Spilbar ned til odds
- 3,33
- Rigtig/forkert
ATP - SINGLER: Indian Wells (USA), hardcourt
Jeg spår argentineren langt større chance end bookmakerne. Japanske Kei Nishikori er ikke blevet presset under denne turnering, og det kan måske give en fordel til Berlocq, som har leveret positivt i denne turnering.
Spilvarianten som jeg har valgt her giver 3,75 hos BET365, jeg har ikke valgt Berlocq +1,5 sæt som giver omkring de 3 gange igen, da japaneren er kæmpe favorit her. Argentineren skal, som jeg ser det, vinde første sæt for at den største chance for at dette spil skal gå hjem, da man må formode, at det må svække argentineren mentalt at tabe første sæt. Man kan også vælge varianten "Carlos Berlocq vinder første sæt, men taber kampen" som giver odds 8,00 hos BET365.
Carlos Berlocq har overrasket stort her i USA, den ellers så typiske grusspiller har virkelig formået, at vise han også kan på andet end grus. Hans spil passer faktisk rigtig godt til denne type hardcourt, lige langsommere end normalt, hvilket om alt andet lige vil passe end grusspiller rigtig godt.
Kei Nishikori har haft lidt skadesproblemer på det seneste, men det ser jeg ikke som en fare for ham. Han burde ihvertfald have rystet dem af sig. Kei Nishikori har 8/2 i de seneste 10 kampe, så han er i rigtig god form. Omvendt kan man så sige, at han ikke rigtig er blevet testet endnu, og det kan han godt blive i denne kamp, bliver ihvertfald spændende og se hvordan han reagerer på dette.
Carlos Berlocq har haft en rigtig god periode og må anses som værende i rigtig god form og må have selvtilliden i orden. Argentineren har 6-4 og især de seneste to sejre mod Giraldo, og specielt mod Dolgopolov har bevist, at han ikke er en dårlig tennisspiller. Han har imponeret flot i denne turnering og mod Kei Nishikori som ikke har været så overbevisende eller været presset ud i problemer bør han kunne give japaneren problemer.
En selvtillidsfuldt argentiner og en japaner som muligvis kan få det svært kan blive en god cocktail. En ting er sikkert, og det er, at det bliver en god tenniskamp hvor begge spillere kommer til at levere på det ypperste for at vinde denne kamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar