Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kan Fredericia stå imod?
I denne runde skal Fredericia en tur til Brøndby, og hvis de skal have noget med hjem, så skal Lamhauge have en god kamp!
- Chance (Over-Under)
- 43-57%
- Betvalue
- 2105,4%
- Spilbar ned til odds
- 2,33
- Rigtig/forkert
- 3
- Michael Hansen har eksperimenteret lidt med at gå over i en 5-mands bagkæde nu hvor Fredericia ser sårbare ud defensivt, og det vil give meget tid til Brøndby. (Det tror jeg nu også Brøndby vil få, hvis Fredericia spiller i en 4-2-3-1). Kommer Brøndby meget på bolden og er spilstyrende så bør der kommer skudmuligheder.
- Oppe foran råder Brøndby over Divkovic, Vallys, Ambæk og ikke mindst Nartey som virkelig blomster for tiden, og jeg kunne ikke forestille mig, at disse dygtige spiller ikke vil komme frem til gode skudmuligheder.
- Fredericia er rigtig skidt kørende, og har tabt 8 kampe i træk, hvor de også er løbet ind i nogen relativt store nederlag. I sidste runde blev de banket 5-0 og det kunne sagtens have været større hvis det ikke var for Lamhauge. Så et Fredericia hold med en dårlig formkurve på et svært Brøndby stadion. Det tror jeg kalder på et lavt udtryk med meget fokus på det defensive.
- Lamhauge har haft 7, 4, 1, 10, 6, 5, 8, 4, 4, og 5 redninger over de seneste 10 Superligakampe. Senest imod Brøndby havde han 8 redninger og var vel nok kampens spiller.
- Brøndby er det hold der har 3. flest afslutninger i denne sæson, hvor 5,7 af dem er indenfor rammen.Så de vil gerne frem, og det forventer jeg også man får at se i dette opgør.
- Fredericia tillader 13,6 skud imod sig pr. kamp, hvilket er klart det højeste snit. Derudover rammer 7,1 afslutningerne indenfor deres målramme, hvilket også er det højeste snit.
- Brøndby er kæmpe favoritter, og det kan hurtigt ende med at de kommer foran med et par stykker, og så trækker sig lidt længere tilbage på banen, og ikke er så offensive i deres udtryk.
- Fredericia har det med at give rigtig mange skud til deres modstandere, og det behøver ikke at være et problem, hvis det er fra ufarlige positioner, men det gør sig bare ikke gældende, og det kan gøre arbejdet svært for Lamhauge.
- Brøndby spiller meget ind i mellemrummene og søger geren Ambæk i dybden samt Nartey og Vallys i mellemrummene, og her tror jeg det vil passe Fredericia bedre hvis de skulle forholde sig til en masse indlæg, og jeg tror også det ville give mindre farlige afslutninger imod Fredericia målet.
Jeg har ikke fundet odds på lige netop denne type af spiller-væddemål, men det er også DanskeSpil der lige nu er ude med de fleste af dem. Betano skal nok følge med og det samme gør sig også gældende for Betinia.
Holdene:
Brøndby IF: (4-2-3-1): Pentz – Villadsen, Alves, Binks, Köhlert – Tahirovic, Wass – Divkovic, Nartey, Vallys – Ambæk
FC Fredericia: (4-2-3-1): Lamhauge – Crone, Rieper, Kudsk, Jessen – Winther, Pyndt – Opondo, Marcussen, Simonsen – Buch
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar